Gel bakalım Belhanda

Gel bakalım Belhanda
Cumartesi 29.03.2014

Ukrayna'daki savaştan korkan Belhanda, menajerine "Kulüp bul" dedi. Menajer de F.Bahçe'ye "Alır mısınız?" diye sordu. Menajer Constantin Dumitrascu, dün "Belhanda'nın F.Bahçe'ye gelmemesi için neden yok. İyi teklif yapılırsa olabilir" dedi

Aklı başına biraz geç geldi!.. Fenerbahçe'nin geçen sezon Montpellier'de oynadığı dönemde transferini bitirmek için çok uğraştığı Belhanda, yine Kanarya'nın gündeminde... Ama bu kez talip Kanarya değil, tam tersine Faslı yıldızın kendisi... Montpellier'den Dinamo Kiev'e transfer olan oyuncunun, menajeri ile görüşerek, Ukrayna'da yaşanan iç savaş nedeniyle bu ülkeden 'kaçmak' istediğini belirttiği ve "Ailemle daha güvenli bir ülkeye gitmek istiyorum. Şu anda ortam güvenli ama her an değişebilir. Bu koşullarda futbol oynamak zor. Başka ülkeye gitmeliyiz. Bana takım bul" talimatı verdiği öğrenildi. 24 yaşındaki yıldızın menajeri Constantin Dumitrascu ise F.Bahçe'ye "Belhanda'yı alır mısınız?" diye sordu. Menajer dün yaptığı açıklamada da "F.Bahçe'ye gitmemesi için neden yok. İyi teklif yapılırsa F.Bahçe forması giyer" dedi.

17 MAÇTA 5 GOL, 3 ASİST
F.Bahçe'nin Belhanda'yı istediği dönemde Montpellier Başkanı Louis Nicollin, devamlı pürüz çıkarmış ve 15 milyon euro istemiş, sonra da Faslı yıldızı 10 milyon euro'ya Dinamo Kiev'e satmıştı.

6-7 MİLYON EURO'YA BİTER
Teknik direktör Ersun Yanal da Belhanda için "Bu tip bir yıldıza ihtiyacım var" diye rapor vermişti. Bu sezon Dinamo Kiev ile 17 maça çıkan Belhanda, 5 gol atıp 3 de asist yaptı. Avrupa Ligi'nde ise 8 maçta 1 gol ve 1 asistle oynadı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe, oyuncuyu 6-7 milyon euro'luk bir maliyetle renklerine katabilir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN