Herkesin takdirini kazandık

Herkesin takdirini kazandık
Pazartesi 31.03.2014 22:27

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligin bitimine 7 hafta kala 13 puan farkla öne geçmelerinin taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandığını belirtti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, kendisine yönelik yapılan, 'Ligin ikinci devresinde Ersun Yanal takımları düşüş yaşar' yakıştırmasına sert çıktı. Bunun gerçeği yansıtmadığını belirten Yanal, "Bu benim hoşuma gitmiyor. Bu şehir efsanesine çıkaranlar benim takımlarımda ortaya çıkardığım performansları çıkarsınlar. Malesef ülkemizde araştırmadan keyfi olarak ortaya atılan imaj problemleri size yapışıyor. Benim umrumda değil. Fenerbahçe büyük takım. Taraftarıyla camiasıyla ortaya koyduğu tavır bizi bir adım öne çıkardı. Taraftarımızın yarattığı ambiyans bize büyük kuvvet veriyor" dedi.

BAŞKA KULÜPLER DAĞILIRDI
3 Temmuz sürecinin her kulübün kaldıramayacağını belirten Yanal, "Futbolcularımın da 3 temmuzdan sonraki sürecten kolay şeyler yaşamadı. Bu sezon başında da aynı şeyi yaşadık. Bu takım birbirine kenetleneek bunları aştı. Bu problemleri başka takımlar yaşasa ekonomik olarak büyük sıkıntıya girerler. Sağolsun başkanımız, yönetim kurulumuz büyük çaba sarf etti ve camiayı düzlüğe çıkardı" diye konuştu.

KUTSAL F.BAHÇE DURUŞUMUZLA
Bu farkı beklemediğini itiraf eden deneyimli çalıştırıcı, "Kimse bu farkı beklemiyordu ama 13 puan farkla ligde taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandık. Kalan 7 maçımız var. 7 maçın 2'si derbi. Her maçı aynı disiplinle oynamaya çalışacağız. Alacağımız puanların yanı sıra önemli olan Fenerbaçe'nin kutsal duruşunun sahaya yansımasıdır. Biz bu karakteri sahaya yansıtmaya devam edeceğiz" dedi.

TEKRARLIYORUM: ŞAMPİYON OLACAĞIZ
'Şampiyon olacağız' sözünü yineleyen Yanal, "İnanarak bunları söyledik. Bugün tekrar ediyorum 'Şampiyon olacağız'. Biz bu şampiyonluğu aldığımızda taraftarımızla büyük bir kutlama yağacağız. Dedi.

DERBİYİ KAZANMAK İSTİYORUZ
Bursaspor karşılaşmasını da değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Bu tür maçlar zor geçer. Son haftalar artık kırılma maçlarıdır. Kart cezalısı oyuncularımızın sıkıntı yaşamaması adına önemli bir maçtı. Haftaya derbi maçta en iyi şekilde hazırlanarak taraftarımıza bir derbi zaferi hediye etmek istiyoruz" açıklamasını yaptı.
Etiketler Bursaspor, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN