Web Sürümüne Geç

Diego, Fener’e sınıf atlatır

Diego, Fener’e sınıf atlatır
Cumartesi 01.06.2014

Alman futbolunun profesörü Fatih Demireli'ye 10'u sorduk: Bundesliga'da izlediğim en yetenekli oyunculardan biri. Fenerbahçe taraftarının da onu takip ederken büyük keyif alacağından eminim. Tek sorun ise onu moralli tutmak

Sarı-lacivertliler dünyaca ünlü yıldız Diego Ribas'ı kadrosuna kattı. Her F.Bahçeli şimdiden tecrübeli futbolcunun nasıl bir performans ortaya koyacağını merak ediyor. Biz de kariyerinin en iyi dönemini Almanya'da geçiren Brezilyalı oyuncuyu canlı canlı defalarca izleyen birine, spox.com editörü Fatih Demireli'ye sorduk. Alman futboluna hakim olan Demireli bakın bize Diego'yu nasıl anlattı: Fenerbahçe, Diego Ribas'ı transfer ederek bugüne kadar Bundesliga'da izlediğim en yetenekli ve en iyi oyuncularından birini renklerine bağladı. Özellikle Werder Bremen dönemini düşündükçe Diego'nun yetenek açısından ne kadar ileri seviyede bir oyuncu olduğunu anımsıyorum. Topa hakimiyeti, yaratıcılığı ve anlık dahice bir fikir üretme yeteneği Diego'yu özel kılıyor.

YETENEKLİ AMA ZOR BİRİ
Çıplak gözle sayısız maçını izledim ve Fenerbahçe taraftarının keyif alacağı bir oyuncu olacağını söyleyebilirim. Evet Diego çok yetenekli aynı zamanda son derece zor bir kişiliğe sahip. Çok kolay memnuniyetini kaybedebiliyor, dolayısıyla da bazen beklenmedik anda takım içinde sorun haline gelebiliyor. İlk Wolfsburg döneminde ligin son haftasında oynanan ve takımının kaybetmesi halinde küme düşeceği Hoffenheim karşılaşması öncesi olanlar ispat niteliği taşıyor. Diego, o hayati maç öncesi adını tahtada ilk 11 kısmında görmeyince, ilk 18'de olmasına rağmen maça bir saat kala toplantı odasını terk etmiş ve takımını yalnız bırakmıştı bu kritik maçta. Wolfsburg ona ikinci bir şans vermişti ama hiç bir zaman eskisi gibi olmadı.

10 NUMARADA DÜNYA DEVİ
Bir çekincem de Diego'nun oyun şekliyle ilgili: 10 numarada bir dünya devi ama bu mevkinin dışına çıktığında sıradanlaşabiliyor. Ersun Yanal'ın fiziğe dayalı oyun formatında 10'da çakılı oynamayı seven Diego, Fenerbahçe'ye nasıl adapte olur, göreceğiz. Özet olarak; Fenerbahçe, Diego Ribas'ı moralli tutarsa, bu oyuncuyla sınıf atlar. Ters giden bir şeyler olursa pahalı bir oyuncak haline dönüşebilir.

Murat KAPANLI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN