15 milyon euro çöpe mi?

15 milyon euro çöpe mi?
Pazartesi 02.06.2014

F.Bahçe, 5+3'e göre Yobo, Krasic, Stoch, Holmen ve Cristian'ı gözden çıkardı. Ancak yönetimin işi zor. Oyuncular ayak diretirse 14.6 milyon euro'luk garanti edilmiş paraları ödenmek zorunda

Diego'nun transferinin ilan edilmesiyle, Fenerbahçe'nin yabancı oyuncu sayısı 13'e çıkacak. Sarı-lacivertliler, 5+3 kuralına göre bunların 5'ini göndermek zorunda. Yobo, Krasic, Stoch, Holmen ve Cristian Baroni, teknik direktör Ersun Yanal'ın gidişine gönderilmesini istediği isimler. Sadece Stoch'un durumu net değil. Slovak futbolcu, duruma göre elde tutulabilir. Yönetimin, bu 5 isimden kurtulması öyle kolay bir iş değil. Sözleşmeleri devam eden 5 yabancının, garanti edilmiş hakları 14.6 milyon euro'yu buluyor. Yani gitmek istemeyip ayak diretirlerse, Fenerbahçe kontratları gereği bu isimlere toplam 14.6 milyon euro ödeme yapmak zorunda. Yönetimin, hiç zarar etmeden 5 yabancıyı göndermesi ise neredeyse imkansız görünüyor. Zira hiçbir kulüp toplam 20 milyon bonservis ücreti ödenen bu futbolculara Fenerbahçe'den aldığı paraların fazlasını vermiyor.

KİMİN NE KADAR ALACAĞI VAR

YOBO:
2.5 milyon euro bonservis ücreti ödendi. Fenerbahçe ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. Garanti parası 2 milyon euro.

KRASİC: 7 milyon euro'ya alındı. 2 yıllık daha kontratı var. 2.3'er milyon euro'dan 4.6 milyon euro daha alacağı bulunuyor.

STOCH: Bonservisine 5 milyon euro ödendi. Bitimine 2 yıl olan sözleşmesi feshedilirse, kendisine 1.8'er milyon euro'dan 3.6 milyon euro ödenmek zorunda.

HOLMEN: Bedavaya geldi. Sezon başına 1.3 milyon euro'luk anlaşması var. İsveçli'nin 2 yıllık garanti parası 2.6 milyon euro.

CRİSTİAN: 5 milyon euro'ya transfer edildi. Sezon başına 1.8 milyon euro kazanıyor. 1 yıl sonra Fenerbahçe ile kontratı sona eriyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN