'Karizması bile yeter'

'Karizması bile yeter'
Pazartesi 02.06.2014

Mendes: Meireles, komple bir orta saha. Bu havasıyla takımın en önemli isimlerinden biri. Oynamasa bile önemli katkı sağlar

Portekizli futbolcu Raul Meireles'in oyunu ve takıma faydasıyla ilgili eski Milli takım oyuncusu Pedro Mendes yaptı. Mendes, ülke basınına F.Bahçeli yıldızı analiz ederken, şunları söyledi: "Raul, komple bir orta saha oyuncusu. Hücumu da savunmayı da iyi yapıyor. Merkeze yakın oynuyor. En büyük avantajı hücumda etkin bölgelerde güzel pozisyon alıyor ve güçlü vuruşlarla gol atabiliyor. Raul Meireles'i merkeze daha yakın oynarken görmek hoşuma gidiyor.

'TAKIMI DAYANIKLI DİRENÇLİ YAPAR'
Zeki ve savunmada boş alanları dolduruyor, hücuma da çıkıyor. Bu havasıyla takımın en önemli oyuncularından biri. Karizma bir futbolcu, soyunma odasında olmasını istediğiniz tarzda biri. Herkesle arası iyidir, yıllardır bu oyuncu grubuyla birlikte. Bu tip karizmatik oyuncular takımı daha dayanıklı ve dirençli hale getirir. Oynamasa bile önemli katkı yapar." Bu arada hocası Paul Bento, sakat Meireles'in Almanya maçına yetiştirilmesini istedi.
Etiketler Fenerbahçe, Meireles
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN