Roma asla vazgeçmez

Roma asla vazgeçmez
Pazartesi 02.06.2014

Çizme ekibi, Avrupa U19 Elit Tur maçlarını izlemek için efsane oyuncuları Bruno Conti'yi geçen yaz Rusya'ya gönderdi. Burada Hakan Çalhanoğlu dahil birçok yıldız adayını gözlem altına alan Conti, Salih'e hayran kaldı: Sakın kaçırmayın! Conti'nin verdiği rapor üzerine Roma'nın hocası Garcia, Salih'i yardımcısı Frederic Bompard'a da defalarca izlettirdi. Rapor Bruno Conti'ninki ile aynıydı: Ne pahasına olursa olsun, mutlaka transfer etmeliyiz!

Fenerbahçe'nin genç yeteneği Salih Uçan için İstanbul'a temsilcilerini gönderip başkan Aziz Yıldırım'la görüştüren Roma kulübü, ilk temaslarda kesin bir sonuç alamadı. Çizme basını, Aziz Yıldırım'ın 15 milyon euro istediğini, bu talebin görüşmeleri tıkadığını yazdı. Ancak olumsuz sonuçlanan bu girişim, Roma'nın Salih'teki ısrarını dizginleyecek gibi görünmüyor. Peki neden?

SALİH'TE KENDİMİ GÖRDÜM
Roma, Salih Uçan'ı geçen yaz Rusya'da yapılan Avrupa U-19 Şampiyonası Elit Tur maçlarında keşfetti. Efsane oyuncuları Bruno Conti'yi Rusya'ya gönderen Roma ekibi, burada pek çok oyuncuyu gözlem altına almıştı. Conti, Hakan Çalhanoğlu ve Okay Yokuşlu ile birlikte Salih Uçan'ı da çok beğendi. 1982 Dünya Kupası'nı kazanan İtalya'nın kilit oyuncularından olan Conti hazırladığı raporda, Fenerbahçe'nin genç yeteneği için övgü dolu sözler kullandı. Raporundaki, "Salih'te kendimi görüyorum" sözleri Roma yönetimini ve teknik direktör Rudi Garcia'yı çok etkiledi. Bu rapor üzerine Roma; Salih, Hakan ve Okay'ın gelişimini yakından izlenmeye başladı.

FEYYAZ UÇAR'A BİLE SORDULAR
Hamburg'ta oynayan Hakan ile Salih gösterdikleri performansla Serie A ekibinin ilgisini çekerken, geride bıraktığımız sezonda Kayserispor'un formasını giyen Okay ise beklenen patlamayı yapamadı. Roma, Salih Uçan için Feyyaz Uçar ve Emre Aşık dahil Türkiye ile yakın ilişkileri bulunan pek çok yabancı spor adamından da bilgi topladı. Salih'in okul hayatı, yabancı dile olan yatkınlığının yanı sıra tatillerini bile ailesinin yanında geçirmesi, Roma'nın eline kadar ulaştı. Roma'nın hocası Rudi Garcia, Salih Uçan'ı yardımcısı Frederic Bompard'a da defalarca izlettirdi. '

EVET'E BAKIYOR
Hatta iddialara göre Bompard, bir yolunu bulup Salih'le bire bir görüşme bile yaptı. İtalya'ya sıcak bakan Salih'in, "Ben gelirim, siz kulübümle anlaşın" sözleri, Roma'nın iştahını daha da kabarttı. Şimdi gözler Aziz Yıldırım'da. Eğer "evet" derse, Roma muradına ermiş olacak. Romalı yetkililerin, yeni bir teklifle Yıldırım'ın kapısını tıklatacağı belirtiliyor.

15'TEN AŞAĞISINA HAYIR!
Fenerbahçe'de günlerdir tartışılan Salih Uçan'ın Roma'ya transferi söylentilerine ise sarı lacivertli yönetim son noktayı koydu. Yönetimin, doğru fiyata her oyuncunun satılabileceğini, Salih Uçan'ı almak isteyen kulübün "15 milyon euro'yu getirmesi" gerektiği kararını aldığı öğrenildi. Genç futbolcunun Avrupa'da gelecek vadeden yıldızlardan biri olduğunu öngören Fenerbahçe yönetimi, Salih Uçan transferinde 15 milyon euro gibi bir bonservis bedelinin yanı sıra bir sonraki satıştan da yüzde 50 pay talep ettiği belirtiliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN