Caner'de mutlu son

Caner'de mutlu son
Cuma 06.06.2014

Başkan Yıldırım dün tecrübeli oyuncu ve menajeri ile buluştu, el sıkıştı. KAP'a 'Prensip olarak anlaştık" açıklaması yapıldı. Caner yılda 2.5 milyon euro kazanacak

F.Bahçe sözleşmesi sona eren Caner ile anlaştı. Haftalardır, "Gitti, gidiyor, anlaşamadı" şeklinde haberler çıkan milli oyuncu dün menajeri Batur Altıparmak ile birlikte Aziz Yıldırım'ın karşısına çıktı. Defalarca, "F.Bahçe'den ayrılmam" diyen Caner yine sözünü tuttu. F.Bahçe yönetimi de "Hakkını alacaksın" ifadesinin boş olmadığını kanıtladı.

'Orta yerde buluştular'
Son görüşme masasına F.Bahçe'nin 1.8 milyon euro, Caner Erkin'in ise 2.2 milyon euro'luk isteği ile oturuldu. Menajer Batur Altıparmak'ın dediği gibi "taraflar orta yerde buluştu", Caner Erkin'in Fenerbahçe'de kalacağı kesinleşti. Sarı-lacivertli yönetim anlaşmanın detaylarını önümüzdeki günlerde KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bildirecek. Şampiyonlukta büyük payı olmasına rağmen takımda en az kazananlardan biri olan Caner maç başılarla birlikte bir yılda 2.5 milyon euro'yu aşan bir rakamı cebine koyacak. Milli futbolcunun, Gökhan Gönül'e yakın bir rakama (1 milyon 750 bin euro + maç başılar) anlaştığı iddia edildi.

1 yılı, 4 yıla bedel olacak

F.Bahçe'de 4. yılını tamamlayan Caner bu sürede 4 milyon 350 bin dolar (İlk yıl 850 bin, ikinci yıl 900 bin, üçüncü yıl 1 milyon 250 bin, son sezon 1 milyon 350 bin dolar) aldı. Yeni anlaşmayla birlikte 4 yılda kazandığını bir yılda alacak. Yeni anlaşmayla Caner de 'En çok kazananlar' ekibine girecek.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN