Af değil adalet

Af değil adalet
Salı 24.06.2014

Mahmut Uslu: Karar Türk futbolunun önünü açacak. Türk adaleti ve yargısına teşekkür etmek gerek. UEFA ile yaptığımız gizli görüşmede kararı öngördük, şaşırdılar

Yeniden yargılanma kararından sonra FB TV'ye açıklamalar yapan yönetici Mahmut Uslu, "Bu bir af değil, yeniden yargılanacağız. Buna vesile olan başta Adalet bakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi. "Türk adaleti ve yargısına teşekkür etmek gerekiyor" ifadesini kullanan Uslu, şunları söyledi: Sayın başkan "Biz şike yapmadık" dediği halde maalesef bir karar alınmıştı. Biz tekrar yargılama için uğraşıyorduk ve bu çıktı. Normal olarak adaletli yargılanma istedik biz, af istemedik. Bu bir af değil, yeniden yargılanacağız. Fenerbahçe camiası bu işlerin olmadığını adaletli ortamda anlatacaktır. Buna vesile olanlara da bakanımız başta olmak üzere, teşekkür etmek lazım. Bütün bu şekilde oluşan davalarda da yeniden yargılama olmasını istiyoruz. Çünkü biz bunu hapiste de dışarıda da yaşadık.

ARTÇI ŞOKLAR YAŞANACAKTIR
Mahmut Uslu, bazı kulüplerin olayın içinde olmadığı halde müdahil olmaya çalıştığını da belirtti. Uslu, "Maalesef artçı şoklar da yaşanıyor. 3 Temmuz sürecinde olan herkesi, başkanın arkasında dimdik duran camiayı kutlamak istiyorum. Her baba yiğidin harcı değildir, biz bunu yaptık. İnşallah yeniden yargılanacağız, yüzde 80 Türk halkı da bunun haksız bir dava olduğuna inanıyor. inşallah onların da desteği ile yeni dönemde bu işi bitireceğiz" ifadesini kullandı.

UEFA İLE GİZLİ GÖRÜŞTÜK
İşte Uslu'nun olay yaratacak açıklamaları: UEFA ile başkanın talimatı ile gizli şekilde görüştük. Bize dosyanın kapandığı söylendi. O nedenle zaman zaman ilave ceza olmayacağını anlatıyorduk. Bizden söz aldıkları için kimseyle paylaşmadık. UEFA ile konuşmalarımızda 'mahkemeye gideceğiz' dedik. Onlar 'herhangi bir şey yapamayacağız, polis raporları var' dediler. Şimdi o polislerin hiçbiri görevde değil. UEFA'da 'Yeniden yargılanma olursa ne olur?' dedik, şaşkınlık içinde baktılar.

KARARI VERENLERİ KUTLUYORUM
"Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi sattılar" dediğim zaman boş bir şey söylemedim, bilinçli olarak söyledim. Bazı kurumların başkalarını aşağı çekerek kendisini yukarı çekme uğraşıydı bu. Ne olduğu belli olmayan ucube bir olay. Bu kararın Türk futbolunun, Türk sporunun önünü açacak bir karar olduğuna inanıyorum. Dünyanın hiçbir yerinde böyle dava, böyle yargılama yoktur. Kararı verenleri kutluyorum, herkese kutlu olsun.

DELİLLERİN ÇOĞU 'YOK' SAYILACAK
Mahkeme kararını "Yeniden yargılanma ve infazın durdurulması" olarak verdi, "Şimdi ne olacak" tartışılmaya başlandı. Fenerbahçeli yöneticileri ilgilendiren ve sarı-lacivertli takımın UEFA'dan ceza almasını sağlayan dava yeniden yapılacak. Eski delillerin büyük bir kısmının (usülsüz olarak yapılan dinleme ve dijital kayıtlar) önemini yitirip dosyadan çıkartılacağı dava ile birlikte kesinleşmiş cezalar da ortadan kalacak. Böylelikle Fenerbahçe için 3 yıldır söylenen 'şike yaptı' ifadeleri de dava bitene kadar tarihe karışacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN