Boğaz'dan Khedira çıktı

Boğaz'dan Khedira çıktı
Cumartesi 25.04.2015

Alman hoca, Bogaz'da yemek yedigi Ismail Kartal'a "Alabiliyorsanız Khedira'yı kaçırmayın. Orta sahada hem ofansif hem defansif olarak çok is yapar. Zeki ve savasçıdır. Her takıma gereken oyunculardandır" dedi

Almanya Milli Takımı'nı Dünya Sampiyonu yapan Joachim Löw'ün, önceki gün Istanbul'a gelerek Fenerbahçe Teknik Direktörü Ismail Kartal'la görüsmesinin yankıları sürüyor. Löw ile Kartal'ın Anadolu Hisarı'ndaki bir restoranda gerçeklestirdikleri yemekli sohbetin detayları da ortaya çıktı. Samimi bir havada geçen yemekte konu transferden açılınca Löw'ün, Kartal'a Real Madrid'li Sami Khedira'yı tavsiye ettigi kaydedildi. Alman teknik direktörün, milli takımdan ögrencisi olan Khedira için Ismail Kartal'a sunları söyledigi belirlendi:

"Kadronun genis olması elbette önemli ancak bana kalırsa transferde öncelikle nokta atısı yapılmalı. Bu konuda sana sunu söyleyebilirim; alabiliyorsanız Sami Khedira'yı alın. Orta sahada hem ofansif hem defansif anlamda çok is yapar. Orta alanın yükününün büyük bölümünü tek basına çeker. Zeki ve savasçıdır. Bence o her takıma gereken futbolculardan. Ayrıca Türk kültürüne de çabuk uyum saglayacagını düsünüyorum." Eski dostu Löw'ü dikkatle dinleyen Ismail Kartal'ın Khedira konusunu başkan Aziz Yıldırım'a açması bekleniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN