Maçı Kartal verdi

Maçı Kartal verdi
Pazar 26.04.2015

F.Bahçe şampiyonluğu kaybederse bu maça çok üzülür. Ama maçı bu şekle getiren de İsmail Kartal'dı

70 dakika futbol oynanmayan bir maç... Zaten 1 tane gol var, o da Eskişehir kaleci ve defansının birbiriyle konuşmamalarından geliyor. Aynı pozisyonu 2 defa daha yaşadılar gol olmadı.
Eskişehir tuhaf tuhaf işler yapıyor.
Ne defansta varlar, ne hücumda...

Peki bu Eskişehirspor'a karşı Fenerbahçe ne yapıyor? Tesadüfen 1 gol atmışlar.
Aslında atılan gol Eskişehir'in kendine attığı gol. Fenerli futbolcuların en ufak bir dahli yok. Sarı-lacivertliler biraz kımıldasa maçı 2-0'a 3-0'a getirecekler.
Ama Volkan'a bakıyorsunuz dakika 55-60 vakit geçirmeye oynuyor.
Bu vakit geçirme olayının Fenerbahçe'ye 2 tane dezavantajı oldu.
1- Eskişehir'in kendine gelmesini sağladı.
2- Hem Eskişehirli futbolcuları hem de seyirciyi tahrik etti. Yani seyirci "Bu adam sizle dalga geçiyor, siz hâlâ uyuyorsunuz"a getirerek baskı yapmaya başladı.

Tek iyi Volkan Demirel

Bunları yapan Volkan 60'tan sonra 2 tane öyle top çıkardı ki maçın berabere bitmesini sağladı. Fenerbahçe'de "Şu futbolcu çok iyi" diyebileceğiniz 1 kişi var, o da Volkan. Maç 1-0 her an her şey olabilir futbolda. Eğer Emre sakat değilse oyundan çıkmaz. Sakatsa bir şey diyemem.
Yapılan değişiklikler bile İsmail Kartal'ın "Maçı 1-0 bitireyim" düşüncesinde olduğunu gösteriyordu. F.Bahçe şampiyonluğu kaybederse bu maça çok üzülür.
Maçı bu şekle getiren F.Bahçe açısından tek isim Kartal. 1-1'den sonra 10-15 dakika biraz futbol izledik. Bu kısımda da maçı galip bitirecek takım Eskişehir'di. Mori iyi futbolcu ama takımına oynamıyor. Arkadaşları mücadele edecekler, o kendisine oynayacak. Böylesini babam da oynar.

Malzemeci müthişti
Eskişehirspor Kulübünün malzemecisini bir ara kenarda depar atarken gördüm. Valla sahada 75. dakikaya kadar mücadele eden siyah- kırmızılı oyunculardan daha verimli olurdu.

Hakem istikrarsızdı
M.Kamil Abitoğlu sivri bir şey yapmadı. Çabuk sarı kart çıkarmadı, doğru yaptı. AMA bir hakemin kararlarında istikrarlı olması lazım. Aynı pozisyonlarda faul çalacaksın veya çalmayacaksın. 90+2'de Emenike lehine bir faul çaldı. Yarın seyretsin bakalım eğer o faulü çalıyorsan ama 90 dakika boyunca Alves'le Bekir'in yaptıklarına çalmıyorsan adama "Pardon" derler. İŞTE bu tip kararlar yüzünden de hakemler küçük takımları büyük takımlar karşısında eziyorlar. Eğer Emenike'ye o faulü çalıyorsan, Bekir'le Bruno Alves'in en az 10 tane pozisyon var hatta bazılarına rahatlıkla penaltı çalarsın. Sorsan bu maçta hakem için fena değil derler. Neden? Çünkü maç 1-1 bitti. TÜRKİYE'DE bu tarz kalitesiz maçlara bu gelen seyirci bile nimet. Maçın son 10 dakikası hariç.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN