"Hikaye anlatmasınlar"

"Hikaye anlatmasınlar"
Pazartesi 27.04.2015 00:00

Zeljko Obradovic, Anadolu Efes yenilgisi sonrası sert açıklamalar yaptı. Taraftarın maça ilgi göstermemesinden yakınan Obra, "Herkes 25 milyon taraftardan bahsediyor. Bu sadece bir hikaye. Eurolegue'de F4'e kalan takımı yalnız bırakmaları kabul edilemez" dedi

"Hayat böyle, inişler ve çıkışlardan ibarettir" diyen Zeljko Obradovic, "Taraftarlarımıza da çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Pazar akşamı, Euroleague'de tarihinde ilk defa Final Four'a yükselmiş bu takımı alkışlamak için çok uygun bir saatti. Maça gelebilen insanlara çok teşekkür ediyorum ama çok üzgün olduğumu de belirtmem gerekiyor. Her zaman taraftarla olan bağımızdan ve onlarla olan birlikteliğimizden bahsediyorum. Bu akşam gelmemeleri, Türkiye Basketbol Ligi'ni önemsemedikleri anlamına mı geliyor bilemiyorum. Her fırsatta 25 milyon taraftarımız olduğu söyleniyor, (tribünlere bakarak) bu bir hikaye. Bu akşam ortam bundan çok daha farklı olmalıydı. Fenerbahçe taraftarının şunu anlaması gerekiyor ki hangi kulvarda olursa olsun salonda, takımlarının yanında olmaya çalışmaları gerekiyor. Bu akşamki durum beni çok üzdü ve bunu hiçbir zaman unutmayacağım" dedi.

Ardından maçı değerlendiren Obradovic, "Karşılaşmaya gelince; maçın ilk bölümünde çok kötüydük ve çok fazla top kaybı yaptık. Maalesef oyuncularımın bir bölümü oyunda değildi. Benim için tüm müsabakalar önemli. Türkiye Ligi de benim için Euroleague kadar önemli. Ligde de şampiyonluğu korumak istiyorum. Sezon sonuna kadar bazı oyuncularıma bundan sonra şans vermezsem kimse şaşırmasın. Euroleague'de hedeflerimiz olup ligde olmaması kabul edilemez. Maçtan önce, bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunu oyuncularıma anlatmaya çalıştım" ifadelerini kullandı.

Hakemlerle ilgili soruya da Obradovic, "Hakemlerin genel yönetimi hakkında konuşmak istemiyorum. Ancak son 2 dakikayı izledim ve son derece fazla hata vardı. Tek bir hakem hakkında konuşmak istiyorum. Son pozisyonda karar veren hakem, iki benzer pozisyon çelişkili karar verdi. Umarım biri bu konuyla ilgilenecektir. Genel olarak yönetimden bahsetmek istemiyorum, izlediğiniz zaman zaten çok fazla hata göreceksiniz" yanıtını verdi.

Kenan Sipahi: "Çalıştığımız bazı şeyleri bu karşılaşmada yapamadık"
Oyuncumuz Kenan Sipahi ise, "Evimizdeki çok önemli bir maçı kaybettik. Maça konsantre başlayamadık ve çok hata yaptık. Anadolu Efes özellikle Janning ile iyi başladı, onu durduramadık. Çalıştığımız bazı şeyleri bu karşılaşmada yapamadık. Bjelica'nın sakatlığı da bizi etkiledi, son çeyrekte de Andrew sakatlandı. Şimdi önümüzde kazanmamız gereken üç maç var, konsantrasyonumuzu tamamen lige çevireceğiz" diye konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA