Galatasaray işi bitirir

Galatasaray işi bitirir
Salı 28.04.2015

"Bu takımın açık ara lider olması gerekirken bugün şampiyonluğu kaybetme noktasına gelmesi, yönetim ve teknik heyet hatasından kaynaklanıyor. Takımda bazı isimler inancını yitirmiş durumda. 'G.Saray bu saatten sonra maç kaybetmez' diyenler ise çoğunlukta"

Eskişehir beraberliği sonrası Fenerbahçe'de yüzler gülmüyor. Takımda konuştuğum bazı isimler şampiyonluğa olan inancını tamamen kaybetmiş durumda. Hatta daha da ileri gidip, "Galatasaray bu saatten sonra maç kaybetmez" diyenler dahi var. Peki takım açık ara liderlik koltuğunda oturması gerekirken, bu duruma nasıl gelindi? İşte
madde madde Samandıra gerçekleri:

1- Fenerbahçeli futbolcular aylardır paralarını alamıyorlar. Çok önemli derbi maçlarına dahi prim verilmedi. Bu durum oyuncuların motivasyonunu birçok maçta aşağılara düşürdü.

2- Teknik direktör İsmail Kartal'ın, "Takımın acil forvete ihtiyacı var. Elimizdeki forvetlerle şampiyon olmamız zor" açıklamaları yönetim tarafından dikkate alınmadı.

3- Emenike ve Diego krizleri Samandıra'yı karıştırdı. Yönetim ve teknik heyet, Emenike'yi kazanacağım derken takımı şampiyonluğu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya getirdi. Diego bir türlü takıma monte edilemedi. İki oyuncuyla da sezon sonu yollar ayrılacak.

4- Sözleşmesi biten futbolcuların krizi sezon başından bu yana Samandıra'yı adeta kasıp kavuruyor. Sarı-lacivertli yönetim, takım şampiyonluğa giderken bu krizi de halının altına süpürdü. Sözleşmesi bitecek olan futbolcular "gelecek korkularıyla" baş başa bırakıldı.

5- İsmail Kartal'a güven zayıfladı. Oyuncu tercihleri ve taktik yanlışlıkları malum... İsmail hoca, Samandıra'ya da bir türlü ağırlığını koyamadı.

6- Oynanan futbol takımdaki kimseyi memnun etmiyor. Bazı futbolcular, "Beşiktaş'ın zaten işi zor. Hem Trabzon'a hem Arena'ya gidecek. Galatasaray bu saatten sonra maç kaybetmez" psikolojisini yaşıyor. Şampiyonluğa inanç zayıflamış durumda.

7- Başkan Yıldırım'ın sert mizacı ve 'Her şeyi ben bilirim' tavrı takımı geriyor. 1 milyon üye projesine gösterdiği hassasiyeti takıma göstermedi.

8- Takımla yönetim arasındaki ilişkiyi kuracak futbol şubesi tarzı bir birimin olmaması, futbolcuyu ve hocayı
kaderi ile baş başa bıraktı.

EMRE BOL

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA