Paralelin paket sistemi

Paralelin paket sistemi
Çarşamba 29.04.2015

Avukat Ersan Şen, Şike Davası'nın Paralel örgütlenmenin kumpası olduğunu savunarak "Somut delil yok. Sistem basit; polis, savcı, hakimden oluşan bir paket sistem var" dedi

Yenileme kararı verilen Şike Davası'nda ikinci duruşma dün Çağlayan'daki Mehmet Selim Kiraz Adliyesi'nde görüldü. 13. Ağır Ceza Mahkemesi Salonu'nda görülen duruşmaya F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım katılmazken, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu ve Olgun Peker, Haldun Şenman, Ahmet Çelebi ve İbrahim İşçen hazır bulundu.

'ŞİKE EYLEMİNE DAHİL DEĞİL'
Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, yapılan ilk yargılamada kanuna aykırı delillerle karar verildiğini öne sürdü. Yıldırım'ın hiç bir surette şike eylemine dahil olmadığını iddia eden avukat Bayraktar, müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini istedi. Avukat Bayraktar, mahkeme heyetinin sorusu üzerine hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını da istemediklerini söyledi.

TAHLİYE KRİZİNİ ÖRNEK VERDİ
Duruşmaya ise İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Ersan Şen'in savunması damga vurdu. Söz alan Şen, yargıda geçen hafta sonu yaşan tahliye krizine değinerek, sanıklar hakkında iade-i itibar istediklerini belirtti. Soruşturmayı yürüten polislerin tutuklandığını hatırlatan avukat Şen, "Yaptıkları işlemlerden ötürü şüpheli konumda olan kişilerin oluşturduğu delillerle bir yargılama yapılamaz" dedi.

'HERKES GÖZÜNÜ İYİCE AÇSIN'
Ersan Şen, şöyle devam etti: "Artık herkes gözünü açsın. Hedef Aziz Yıldırım'dı ve bu yüzden insanlar suçlu gösterildi. Sanal ortamda bir örgüt kuruluyor. Aziz Yıldırım hedefe konulduktan sonra ona ulaşmak için kim varsa dinleniyor. Giresun'dan bir olayla, birbiriyle alakasız insanlar aynı torbaya konulmuş. Somut delil yok. Sistem basit; polis, savcı, hakimden oluşan bir paket sistem var."

8 TEMMUZ TARİHİNE ERTELENDİ
Duruşmada savunmasını yapan sanıklardan Serdal Adalı suçlamaları reddederek beraatini talep ederken, "hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını" istemediğini bildirdi. Tayfur Havutçu ise bu hakkını kullanmak istediğini belirtti. Mecnun Otyakmaz'ın avukatı, bozma ilamına uyulmasını talep ederek, müvekkilinin beraat etmemesi halinde "hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını" istemedikleri söyledi. Duruşma, mahkeme heyeti tarafından 8 Temmuz 2015'e ertelendi.

ARIBOĞAN TANIK OSKAY'A iSE RET
Haldun Şenman'ın avukatları; Lutfi Arıboğan, Ali Parlak ve İlhan Helvacı'nın, Yusuf Turanlı'nın avukatı ise Cengiz Zülfükaroğlu ve Abdullah Avcı'nın dinlenmesini talep etti. Bu talepler kabul edilirken, Aziz Yıldırım'ın Cihan Oskay ve polis memuru Lokman Yanık'ın tanık olarak dinlenmesi talebi reddedildi.

HAKEM VE TEMSİLCİ RAPORLARI İSTENDİ
Mahkeme heyeti ayrıca, şike iddiasına konu olan maçlarla ilgili gözlemci, hakem ve temsilci raporlarının Türkiye Futbol Federasyonu'ndan istenmesine ve avukat Sami Dinç ile Erdem Konyar arasında geçen telefon görüşmelerinin dosyadan çıkarılmasına hükmetti.

Veli SARIBOĞA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN