Rövanş zor oluyor

Rövanş zor oluyor
Çarşamba 29.04.2015

F.Bahçe berabere kalsa iyiydi, kazandı 'tereyağ' oldu ama Bursa çabuk pes etmez

İlk maç 2-1 olunca genel kanı "Fener turu geçer"... Yalnız şunu unutmayın geçer de işler biraz 'terso' giderse çok zorlanır geçer. İstanbul'daki maçta Bursaspor'un kaybedecek bir şeyi olmayacak. Rahat rahat oynayacaklar. F.Bahçe'nin kaybedecek çok şeyi olacak, onlar gerilecekler.
Bursa takımı deplasmanda daha çabuk oyuna giriyor, daha rahat oynuyor.
Dün gece F.Bahçe "Berabere de kalsam iyiydi" havasındaydı, haklı da. "Galip gelirsem tereyağ olur" diyordu, o da oldu. Ama kupa maçları sürprizlere gebedir arkadaşlar. Hiçbir zaman rövanş garanti değildir, unutmayın.
F.BAHÇE bu sezon ligi de kupayı da alabilir. Ama bu Fener kadrosu seneye Avrupa'ya çıkarsa ne yapar? İşleri çok zor. Maçta ne var ne yok mücadele etmeye kalkıyorlar ama antrenmanlarda yeterli çalışmadıkları için 60. dakikadan sonra direnen rakiplere karşı oyundan düşüyorlar. Defansta kalabalık olmazlarsa araya atılan tek toplarda tüm savunma çöküyor ve oyundan düşüyor.
Volkan iyi ama nereye kadar?
BURSASPOR'A bakıyorsunuz iyi mücadele ediyor gözüküyorlar, iyi işler yapıyor gözüküyorlar ama devamını getiremiyorlar. O maçı kazanmaları için belli oyuncularının çok iyi oynaması lazım. Onlar da belli: Fernandao, Belluschi, Ozan Tufan... Diğerleri standart oyuncular aynı tornadan çıkmış gibi. Aslında bu sadece Bursa'nın değil Türk futbolunun sorunu. O yüzden bizim maçlarda göze hoş gelen şeyler fazla olmuyor. Herkes fabrika ayarından çıkmış gibi futbol oynuyor, ne bir fazla ne bir eksik.
ZEMİN karşıdan yeşil gözüküyor ama hem futbolcular alakasız yerlerde kayıyor hem de top zıplaya zıplaya gidiyor.
Demek ki herkes yeni stada hazırlık yapmış.

Bursa şimdi tehlikeli

DÜNKÜ skora göre F.Bahçe'nin final için bir avantajı var ama altını çizerek söylüyorum çok fazla değil. İstanbul'da gerilecek taraf sarı-lacivertliler olacak. Çünkü Bursaspor'un kaybedecek şeyi kalmamış.Hayatta da tehlikeli olan o değil mi? Kaybedecek
şeyi kalmamış adamdan korkacaksın.

Emenike gelişmiyor
Emenike zor işleri yapıyor, kolayı yapamıyor. Emenike'nin F.Bahçe için bir avantajı var, defanstan uzun top atınca rahatlatıyor. Çünkü rakip defans en az 2-3 kişiyle onu bekliyor.
Ama bir dezavantajı var depara çıkmaya başladığında fazla çekiyoritiyor.
Emenike karşı karşıya başarılı değil. Demek ki bunlar için özel idman yapmıyor. Kendini geliştirmiyor.
Aldığı parayı yeterli görüyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN