Aziz Yıldırım: Zico yalan söylüyor

Aziz Yıldırım: Zico yalan söylüyor
Pazartesi 01.06.2015 19:04

Aziz Yıldırım, Arthur Zico'nun Sevilla maçının devre arasında soyunma odasına inip kendisine talimat verdiği yönündeki iddiasına yanıt verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, takımın eski teknik direktörü Arthur Zico'nun kendisi hakkında söylediği sözleri yalanladı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelerek bir panele katılan Brezilyalı teknik adam, "Aziz Yıldırım, defalarca maç önü ve sonunda soyunma odasına indi ancak devre aralarında sadece 2 kez geldi. İkincisi deplasmandaki Sevilla maçıydı. İçeri girdi ve bana iki şey söyledi: 'Volkan bugün çok kötü oyundan çıkar', bir de 'Deivid sağ kanada geçsin. Ortadan oynarsa biz böyle pozisyon yaratamayacağız.' Ancak Deivid ortada gol attı, Volkan da penaltıları kurtararak bize tur atlattı!" diye konuşmuştu.

Aziz Yıldırım, kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla bu iddiaya şöyle yanıt verdi:

"4 Mart 2008 tarihinde deplasmanda oynadığımız Sevilla karşılaşmasının devre arasında soyunma odasına inip teknik direktöre bazı talimatlar verdiğim şeklinde yer alan iddialar yalandır. Sevilla maçının öncesinde protokol tribününde UEFA Başkanı Michel Platini, dönemin UEFA Genel Sekreter yardımcısı Gianni Infantino ve dönemin Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria del Nido Benavente ile futbolun genel sorunlarını içeren bir görüşme yaptık. Bu toplantıda yöneticimiz Mahmut Uslu ve eski dış ilişkilerden sorumlu asbaşkanımız Neşet Yalçın da hazır bulundu.

Maçın devre arasında da yine aynı kişilerin bulunduğu ortamda, protokol tribünündeydik ve sohbet ettik. Dolayısıyla ne maç öncesinde ne de devre arasında soyunma odasına inip talimat vermem söz konusu değildir.

Soyunma odasına sadece maçın bitiş düdüğünden sonra Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselen takımımızın sevincini paylaşmak için tüm yönetici arkadaşlarımla birlikte indik. Bu durumda yukarıda ismi yazılı gazetelerde çıkan haberlerle ilgili iki ihtimal vardır; ya bahsi geçen organizasyonda Zico'ya tercümanlık yapan kişiler hatalı çeviri yapmıştır, ya da Zico yalan söylemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Aziz Yıldırım"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN