Bu sevda bitmez

Bu sevda bitmez
Pazartesi 01.06.2015

Aziz Yıldırım açık ara farkla F.Bahçe'ye 12. kez başkan seçildi. Genel kurulda oy veren 6 bin 648 kongre üyesinin 5 bin 504'ünün desteğini alan Aziz Yıldırım, 21 sandığın tamamında ezici üstünlük kurdu. Diğer aday Hulusi Belgü ise bin 144 oyda kaldı

Fenerbahçe Kulübü'nün dün yapılan seçimli olağan genel kurulunda sürpriz çıkmadı. Aziz Yıldırım, beklendiği gibi açık oy farkıyla 12. kez sarı-lacivertli kulübün başkanı seçildi. Ülker Sports Arena'da sabah saat 10.00'da başlayıp 17.00'de biten genel kurulda, 17 bin kongre üyesinden 6 bin 648'i 21 sandıkta oy attı. Kısa sürede biten sayım işleminin ardından Aziz Yıldırım, tek rakibi Hulusi Belgü'ye büyük fark attı. Yıldırım, 5 bin 504 oy alırken, Belgü bin 144 oyda kaldı. Yıldırım'ın ilk kez kendi yönetim kurulunu oluşturduğu 1998'deki olağanüstü genel kuruldan bu yana bütün yönetim kurullarında yer alan Ünal Uzun, bu kez yönetimde yer almadı.

MAHKEME BİTİNCE YOK
7'si olağan, 5'i olağanüstü olmak üzere 12 kongrede aday olan ve sadece 5. kez karşısına rakip çıkan Yıldırım, 17 yılı aşkındır sürdürdüğü başkanlık görevine yeniden layık görüldü. Aziz Yıldırım, "Ben mahkeme sonucu verildiği gün kongre kararı alacağım. Herkes buna göre hazırlık yapsın. Bıraktığım gün çocuklarımla, küçük kızım omuzlarımda bu kürsüye gelerek sizlere veda edeceğim" açıklamasını yaptı. 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için bir kez daha mesaj veren Aziz Yıldırım, "Oylarınızı vererek bu ülkenin kaderinde rol oynamanızı rica ediyorum" çağrısı yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN