Yıldızlar savaşı

Yıldızlar savaşı
Perşembe 04.06.2015

Oynayabileceği bir takıma gitmek isteyen Van Persie'ye en ciddi teklif F.Bahçe ve Juventus'tan geldi. Liverpool verim alamadığı Balotelli için tekliflere açık olduğunu açıkladı. F.Bahçe iki yıldızdan birini alacak

Şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını ve 4. yıldızı ezeli rakibi Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe dünya yıldızı iki forvet için atağa geçti. Manchester United ile bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen "Sürekli oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum" diyen Robin Van Persie ilk aday. İngiliz basını 31 yaşındaki Hollandalı forvet için en ciddi tekliflerin Fenerbahçe ve İtalyan ekibi Juventus'tan geldiğini yazdı. "Bırakma zamanı gelmedi. Kendimi çok zinde ve formda hissediyorum. İddialı bir ekibe gidip performansımla herkesi şaşırtmak istiyorum" diyen Robin Van Persie'nin Kuyt'tan aldığı olumlu referans da gelişini kolaylaştıracak.

Mario Balotelli'de tavan 20 milyon
Diğer forvet adayı ise Mario Balotelli. Liverpool'un sezon başında 20 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı 'hırçın İtalyan' İngiliz ekibinde bekleneni veremedi. Liverpool tekliflere açık olduğunu belirtti. Ada ekibinin 6-7 milyon euro bonservis karşılığı 25 yaşındaki forveti satabileceği konuşuluyor. Fenerbahçe de Balotelli'ye 3 yıl için 10-12 milyon euro ödemeye hazır. İtalyan forvetin 3 yıllık maliyetinin 20 milyon euro'nun altında kalması halinde transferi gerçekleşecek. Hasan Çetinkaya ve Giuliano Terraneo'nun Balotelli transferi için yoğun bir çalışma içinde olduğu biliniyor. Balotelli'yi ikna etme işi de Terraneo'ya bırakılacak.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN