Fener Ancelotti ile görüştü

Fener Ancelotti ile görüştü
Cumartesi 06.06.2015

Fenerbahçe'de beklenen operasyon başladı. Sarı-lacivertli kulübün sportif direktörü Terraneo, Ancelotti'nin menajeri Ernesto Bronzetti'yle İtalya'da bir araya geldi. Görüşme olumlu geçti

Takımın başına dünya çapında bir teknik direktör getirmeye kararlı olan Fenerbahçe, adaylar arasında üst sıralarda yer alan Carlo Ancelotti için düğmeye bastı. Sarı-lacivertli ekibin sportif direktörü Giuliano Terraneo, Real Madrid'den ayrılınca "Şu an sadece dinlenmek istiyorum" diyerek kısa bir tatil yapan Ancelotti için bir süre bekledikten sonra kolları sıvadı ve İtalyan hocanın menajeri Ernesto Bronzetti ile bir araya geldi. Milano'da gerçekleşen görüşmenin detaylarıyla ilgili bilgi verilmedi ancak tarafların masadan memnun kalktıkları kaydedildi.

'TERRANEO İKNA EDECEK'
Menajer Bronzetti, Radio CRC'ye yaptığı açıklamada Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo ile görüştüğünü itiraf etti. Bronzetti görüşmenin içeriği hakkında konuşmayı reddederken, Terraneo için "eski dostum" ifadesini kullandı. Ernesto Bronzetti, Ancelotti'nin Real Madrid'den ayrılması konusunda ise "Onun Real Madrid'den gönderilmesi normal. Çünkü Real Madrid gibi bir takımda, teknik direktör her zaman kazanmak zorundadır" yorumunu yaptı. İtalyan kaynaklara göre Terraneo, 56 yaşındaki Ancelotti'yi Fenerbahçe için ikna edeceğine inanıyor.

'TAVUK GİBİ KORKTUM' DEMİŞTİ
Başkan Aziz Yıldırım, Ancelotti'yi 17 yıl önce de getirmek istedi. 1998'de İstanbul'da 3 gün kalan Ancelotti, F.Bahçe'nin kapısından dönmüş ve bu olayı yıllar sonra şöyle anlatmıştı: "Parma'da sıkıntılı dönem geçirirken F.Bahçe'den teklif aldım. Bana 'gel kulübü gör, kararını öyle ver' dediler. Kimsenin haberi olmayacaktı. Özel uçakla İstanbul'a gittim. İtalya'da yılda 550 bin dolar kazanırken F.Bahçe üç yıl için 3 milyon dolar önerdi. Parma ile sözleşmem devam ediyordu. İtalya'ya dönünce ise bir tavuk gibi korkak davrandım ve F.Bahçe'ye 'Gelmiyorum' diyemedim. Benim yerime karım teklifi kabul etmediğimi Fenerbahçe'ye iletti."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN