Yuhalandık, taşlandık, kurşunlandık

Yuhalandık, taşlandık, kurşunlandık
Cumartesi 06.06.2015

F.Bahçe ile yollarını ayıran İsmail Kartal, FOTOMAÇ'a dobra dobra konuştu. Deneyimli hoca sezon boyu binbir dertle uğraştıklarını söyledi ve "Saha dışı koşullar bizi çok zorladı" dedi

Favori başladığı şampiyonluk yarışında Galatasaray'a geçilen F.Bahçe'de teknik direktör İsmail Kartal son maçın ardından görevinden ayrılmıştı. Deneyimli hoca ile sezonun bitiminde yine buluştuk, çok yorgundu. Onu neyin bu kadar yıprattığını, şampiyonluğun nasıl kaçtığını sorduk, adeta bir dokunduk bin ah işittik. İşte İsmail Kartal'ın gündeme damga vuracak o sözleri:

YETERLİ DESTEK GÖRMEDİK
"Sezon başındaki futboluyla herkesin favorisi Beşiktaş'tı. Ancak biz devreyi lider bitirdik. Sonraki maçlarda her şey terse döndü. Milli futbolcularımız Emre ve Volkan her gittikleri statta yuhalandı, deplasmanlarda otobüsümüz taşlandı. Son olarak Rize'de kurşunlandık. O olay sonrası moralimiz dibe vurdu. 'Biz niye buradayız?' diye birbirimize sormaya başladık. O anı yaşamayan anlamaz, psikolojimiz bozuldu. Yabancı futbolcular 'Bu şartlarda kalmayız' dedi. Bunun dışında kendi stadımızda da bazı protestolar oldu. Yeterince destek gördüğümüzü söyleyemem."

CUMHURBAŞKANIMIZ İLGİLENDİ
"Kurşunlanma olayı sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hem beni hem başkanımız Aziz Yıldırım'ı hem de kaptanımız Emre Belözoğlu'nu aradı. Onun ilgisini yakından hissettik. İşte tüm bu olumsuzlukları üst üste koyunca ligi 74 puanla bitirmemiz bile başarı."

HAMZA HOCA'YA TEBRiKLER
"Hamza Hamzaoğlu arkadaşımdır. Bir Türk takımının şampiyon olması ülkemiz adına da gurur verici. Hak etti başarıyı, sonunda da sezonu iki kupayla sonlandırdı. Keşke aynı başarıyı ben de yakalayabilseydim. Ona nasip oldu."

ŞAMPİYON OLSAK DA BIRAKACAKTIM

İsmail Kartal'a sezon içinde en çok merak edilen konulardan biri olan başkan Aziz Yıldırım'ın telefonunu sorduk. Kartal tüm samimiyetiyle şu yanıtı verdi: "Başkan telefonla Hasan Çetinkaya'yı (İdari Menajer) aramış. 'Rakip hocalar, futbolcular tepki koyuyor, siz de hakeme bir şeyler söyleyin' demiş. Ben o sırada maça konsantreyim. Arkamda Hasan Çetinkaya, yardımcılarım hakeme tepki göstermiş. Ben duymadım bile. Taktik verdiği konusu kesinlikle doğru değil. Öyle şey olur mu? Herkesin onuru gurur var."

AYLAR ÖNCE BELLİYDİ
"Ben bu kulübe yeni gelmedim. 3 Temmuz sürecinde de buradaydım. Yıllardır birçok sıkıntı çektim. Son olarak bu sezon teknik direktör olarak zor zamanlarım oldu. Şampiyon olsak da olmasak da sezon sonu bırakacağımı başkanımız Aziz Yıldırım'a söylemiştim. Bunun kararını aylar öncesinden vermiştim."

YAŞLI AMA DİRİYDİK
"Fenerbahçe, Avrupa'nın en yaşlı 2. takımı. Buna rağmen fizik olarak rakiplerimizden hep üstündük. G.Saray şampiyon olmuş, 60 gol atmış. Biz de o kadar attık. Bütün istatistiklerde üstünüz, pas yüzdesi, orta, şut, isabetli pas aklınıza ne geliyorsa. Derbilerde iyiydik sadece Bruno Alves'in atıldığı maçta Galatasaray'a kaybettik"

TRANSFERE PARA YOKTU
"Sezon başı Diego alınmıştı. Başkanla konuştuk. Kulübün ekonomik bakımdan iyi durumda olmadığını söylediler. Ben de sadece Erkan Zengin konusunu söyledim. Olmadı, Trabzon'a gitti. Alper milli takımdan sakat dönüp toparlayamadı, Kuyt sıkıntı yaşadı. Webo'nun gücü yoktu. Elimizden geleni yaptık şampiyon olamadık."

EMENİKE ÖZGÜVENİNİ YİTİRDİ
"Emenike'yi oynattığım için eleştirildim ama o 13 milyon euro ödenerek alınan bir futbolcu. Oynatmasanız Krasic gibi parasını alıp, keyfine bakacak. O tehlikeli bir futbolcu. Kuvvetiyle, süratiyle rakibini sürekli tehdit edebilecek bir isim. Ancak destek görmedi, özvgüvenini kaybetti. Onda ısrar ettim, birkaç maçta gol atarsa taraftarla arasındaki buzlar erir diye düşündüm. Gol vuruşlarında sıkıntısı var, bunu aşamadı. Yarın başka takımda çalışsam Emenike'yi alabilirim."

DİEGO İDMANDA İYİYDİ
"Diego değerli bir futbolcu. Sezon başında oynattım, sakatlandı. İdmanlarda hep istekliydi, Allah var bize hiç problem çıkarmadı. Biz istedik ki Diego Ribas kendini göstersin. Ancak onun pozisyonunda oynayan futbolcularla bir kıyaslayın performansını. Ben bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum. Siz karşılaştırın."

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN