Favori Bielsa

Favori Bielsa
Pazar 07.06.2015

Teknik adam arayışını hızlandıran F.Bahçe Ancelotti'den cevap bekliyor. Carlo olmazsa listenin başında Arjantinli Marcelo Bielsa var. Spalletti, Lopetegui ve Vieira da diğer adaylar

Fenerbahçe'de görüşme yapılan dört teknik adamdan Marcelo Bielsa ismi kulislerde ön plana çıkmaya başladı. Sarı-lacivertliler Luciano Spalletti, Julen Lopetegui ve Patrick Vieira ile görüşse de Bielsa'nın teknik direktörlük için en ciddi isim olduğu ifade edildi.

Carlo Ancelotti ile temasa geçen Fenerbahçe bu ünlü hocanın kabul etmemesi halinde diğer alternatifleri de takibe aldı. Son görüşmelerde Marcelo Bielsa ön plana çıktı. Sportif direktör Guiliano Terraneo, Ancelotti'yi ikna edemezse diğer isimlere yenilenecek. İşte diğer adaylar:
MARCELO BIELSA: Marsilya'daki görevinden ayrıldı. Fransa'da çalışmaya devam edeceği konuşulsa da henüz kendisi bunu doğrulamadı. Fenerbahçe ile görüştü, anlaştı. Bir milli takımdan haber beklediği ve bu yüzden net yanıt vermediği söyleniyor.
LUCIANO SPALLETTI: Fenerbahçe'yi 'stepne' olarak görüyor. Asıl amacı İtalya'ya dönmek. Bunu yaptığı açıklamayla kamuoyuna da duyurdu. Ancak henüz kendisine ülkesinden ciddi bir teklif gelmediği bildirildi. Spalletti'nin özellikle Benitez'in ayrılmasıyla boşalan Napoli teknik direktörlüğünü istediği gelen bilgiler arasında.
JULEN LOPETEGUI: Porto'daki çıkışıyla adından söz ettiren bir isim. Fenerbahçe ile görüşmesinde 3 yıllık bir proje sundu. Ancak Fenerbahçe yönetiminin bu uzun vadeli proje konusuna sıcak bakmadığı belirtildi. Özellikle Başkan'ın 'Bizim bu kadar süremiz yok' dediği öğrenildi. Bu nedenle şimdilik görüşmeler askıya alındı.
PATRICK VIEIRA: Aziz Yıldırım'ın çok istediği bir isimdi. Ancak özellikle kongre üyeleri ve camiadan gelen olumsuz tepkiler işi zorlaştırıyor. Hiçbir takımı çalıştırmamış olması da dezavantajı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN