Piyasa uçmuş!

Piyasa uçmuş!
Salı 09.06.2015

Teknik direktör arayan Fenerbahçe hep aynı engele takılıyor. Teklif sunulan hocalar kapıyı 3.5-4 milyon euro'dan açıyor. Ekstra primler, ev, araba, uçak bileti gibi istekler maliyetleri iyice artırıyor. 5 yıl sonra yüzünü yabancıya çeviren Aziz Yıldırım sıkıntılı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, uzun süredir devam eden teknik direktör arayışlarında isyan noktasına geldi. Yıldırım, sportif direktör Giuliano Terraneo aracılığıyla yapılan görüşmelerde tüm teknik adamların kapıyı 3.5 ila 4 milyon euro arası rakamlardan açması üzerine adeta çıldırdı. Yüksek yıllık ücretlerin yanı sıra görüşülen isimlerin ev, araba, ülkelerine gidiş-dönüş uçak biletleri, şampiyonluk ve Avrupa primlerine kadar birçok detaylı istekte bulunması rakamları daha da büyüttü. 2010 yılında teknik direktörlüğe Aykut Kocaman'ı getiren, o tarihten bu yana da hep Türk teknik adamlarla çalışan Yıldırım, 5 yıl sonra çıktığı yabancı teknik direktör piyasasındaki fiyatlarla şaşkına döndü.

Bu rakamlar bizi çok zorlar
Yıldırım'ın kurmaylarına "Daha 7-8 oyuncu transfer edeceğiz. Bir teknik direktöre bu kadar para verirsek, takımı kurmak için çok büyük meblağlar harcamak zorunda kalırız. Bu da mali anlamda kulübü zor duruma sokar" diyerek dert yandığı gelen haberler arasında.

Emre BOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN