2 yıllık sözleşme imzalandı

2 yıllık sözleşme imzalandı
Perşembe 11.06.2015 14:44

Fenerbahçe, Portekizli Vitor Pereira'yla sözleşme imzalandığını açıkladı.

Fenerbahçe, Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile 2 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden "Hoşgeldin Pereira" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüz, yeni sezon yapılanması kapsamında geçen yıl Yunanistan Ligi ekiplerinden Olympiacos ile lig ve kupa şampiyonluğu yaşayan Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile 2 yıllık anlaşmaya vardı.

1968 doğumlu Portekizli teknik direktör Vitor Pereira'ya kulübümüze hoş geldin diyor, yeni hocamıza futbol takımımızın başında şampiyonluk dolu yıllar diliyoruz.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş."


70. hoca Portekizli

Vitor Pereira, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın tarihindeki 70. teknik direktör oldu.

Fenerbahçe'nin 108 yıllık tarihinde futbol takımında 35 yabancı, 34 de Türk teknik direktör görev yaptı.

İsmail Kartal'ın 2014-2015 sezonunun ardından görevini bırakmasıyla teknik direktör arayışına başlayan sarı-lacivertli kulüp, 5 sezon aradan sonra takımın başına yabancı bir teknik adam getirdi.

Pereira, İsmail Kartal'ın görevi bırakmasının ardından bir sezon sonra teknik adam değişimine giden Fenerbahçe'de, Aziz Yıldırım'ın başkanlığı döneminde sarı-lacivertli takımı çalıştıracak 16. teknik adam olacak.

Yerli dönemi sona erdi

Son 5 sezonda teknik direktör tercihlerini yerlilerden yana kullanan Fenerbahçe'de bu dönem sona erdi.

2010-11, 2011-12 ve 2012-13 sezonlarında takımı efsane futbolcusu Aykut Kocaman'a emanet eden sarı-lacivertlileri, 2013-14'te Ersun Yanal, 2014-2015 sezonunda da İsmail Kartal'a çalıştırmıştı.

Fenerbahçe, geride kalan 5 sezonda yerli teknik direktörlerle 2 şampiyonluk yaşadı.

İlk Portekizli teknik adam

Vitor Pereira sarı-lacivertli takımın tarihindeki ilk Portekizli teknik direktörü olacak.

Fenerbahçe'de bugüne kadar 12 değişik ülkeden toplam 35 yabancı teknik adam görev yaptı. Toplamda 7 Macar, 6 Yugoslav, 5 Alman teknik adam görev alırken, 4'er İngiliz ve Brezilyalı, 2'şer Hırvat ve Rumen, 1'er Hollandalı, İskoç, İtalyan, Slovak ve İspanyol teknik adam sarı-lacivertli takımın başına geçti.

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN