Pereira'da engel kalmadı

Pereira'da engel kalmadı
Perşembe 11.06.2015

F.Bahçe'ye imza atması beklenen Vitor Pereira, Olympiakos ile olan sözleşmesini feshetti. Portekizli teknik adam için de "Çok doğru bir seçim. Yenilgiye tahammülü olmayan biri" yorumları yapıldı

Kanarya'ya teknik direktör olarak imza atması an meselesi olan Vitor Pereira'nın, Olympiakos ile olan sözleşmesi feshedildi. Olympiakos kulübünden yapılan açıklamada, "Olympiakos, Pereira ile olan sözleşmesini karşılıklı anlaşma neticesinde feshetmiştir" denildi. Pereira'nın imzası için önünde bir engel kalmadı.

EN DOĞRU SEÇİM

Vitor Pereira'yı yorumlayan tanıdık isimler de Portekizli hakkında 'olumlu referans' verdi. Daha önce Türkiye'de görev yapan Portekizli teknik adamlar Domingos Paciencia (Kayserispor) ile Jose Couceiro (Gaziantepspor), vatandaşları için "Doğru bir karar" dedi. İşte iki teknik adamın Pereira yorumu:

HEP SİNİRLİ, AGRESİF

Domingos Paciencia: "Porto'dayken yaptıklarını yakından takip ediyordum. Mourinho'nun futbol anlayışını, ekolünü, hatta bizi sinir edecek hazır cevap üslubunu da yanında getirecek. Her zaman biraz gergin, agresif. Fazlaca kazanmak isteyen, yenilgiye tahammülü olmayan biri. F.Bahçe çok doğru bir seçim yaptı."

GELENEK SÜRECEK

Jose Couceiro: "Var olan geleneklerin devamı için ideal bir isim. Porto, Mourinho ve Villas Boas ile şampiyon olmuştu. Geldi, geleneği sürdürdü. Olympiakos'un Yunan liginde zaten rakibi yoktu. F.Bahçe'de de kurulu bir düzen var. Şampiyonluk yaşamış, tecrübeli isimler bulunuyor. Oyuncular birbirini tanıyor. Pereira onlarla da geleneği sürdürecektir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN