Felsefem hücum

Felsefem hücum
Cuma 12.06.2015

Sarı-lacivertli kulüple ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Portekizli teknik direktör, Fenerbahçe tarihine adını yazdırmaya geldiğini söyledi

Fenerbahçe, daha önce 2 sezonluğuna anlaşmaya vardığı teknik direktör Vitor Pereira'ya basın önünde dün imza töreni düzenledi. Hayli iddialı sözler eden ve büyük başarılar elde etmek için geldiğini belirten Portekizli çalıştırıcı, yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ben de kupalarla yaşıyorum
Sarı-lacivertli kulüple büyük başarılar kazanmak istediğini ifade eden Portekizli hoca, "Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu kulübün büyük bir tarihi var ve biz de bu tarihe adımızı yazdırmak için elimizden geleni yapacağız. Harika bir taraftarı olan ve çok kupa kaldırmış bir kulübe geldim. Ben de Fenerbahçe gibi kupalarla yaşıyorum. Bu kulübün neye ihtiyacı olduğunu biliyorum ve buna yönelik çalışacağım" dedi.

Uğurla ve şansla işim olmaz

Futbolda şansa inanmadığını dile getiren Portekizli teknik adam, "Ben sahaya çıktığımda her iki kaleye giderim ve kaleleri kontrol ederim. Bunu sahanın ölçülerini görmek ve zemini incelemek için yaparım. Bunları bilmezseniz sahada karşınıza çıkacaklardan emin olamazsınız. Ben işe inanırım, uğurlara ve şanslara inanmam. Önce çalışırım, sonra şans kendiliğinden gelir zaten" diye konuştu.

Asla mazeret üretmeyeceğiz

Hücum futbolu oynayacaklarını dile getiren Pereira, "Fenerbahçe'yi ve mevcut kadrosunu tanıyorum. Yeterince zeki bir hocayım ve oyuncuların üzerinde çalışmalar yaptım. Başkanımız ve Giuliano Terraneo ile birlikte iyi şeyler çıkaracağız. Hücum futbolunu benimseyeceğiz ve agresif oyun ortaya koyacağız" açıklamasını yaptı. Transfer için yorum yapmayan, Şampiyonlar Ligi eleme maçlarına kadar ise mümkün olan en iyi hazırlığı apacaklarını bildiren başarılı hoca, mazeret üretmeyeceklerini sözlerine ekledi

DERBİLERE BAYILIRIM
Olympiakos-panathinaik os maçında Pana taraftarıyla yaşadığı gerginliği yansıtan videonun Türkiye'de büyük yankı uyandırması hakkında da konuşan Pereira, şöyle konuştu: "Duygularını dışa vurmayı seçen bir hocayım. Futbolu kafamla ve yüreğimle değerlendiriyorum. Savaşçı ve rekabeti seven bir hocayım. Derbiler beni normalden daha çok motive eder. Panathinaikos tribünlerine karşı yaptıklarım duygularımın dışa vurmasıydı" şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN