'Oyunculardan ilk beklentim...'

'Oyunculardan ilk beklentim...'
Cuma 12.06.2015 18:20

Fenerbahçe'nin 2 yıllık sözleşme imzaladığı teknik direktör Vitor Pereira, beraber çalışacağı oyuncuların, kulübün hedeflerine öncelik vermesi gerektiğini söyledi.

Vitor Pereira, FBTV'ye yaptığı açıklamada, herkesin kişisel hedefleri olabileceğini belirterek, "Oyunculardan ilk beklentim, kulübün hedeflerini kişisel hedeflerinden önde tutmaları. Benim bir oyuncudan her zaman ilk beklediğim budur" dedi.

Kendisinin de kişisel hedefleri olduğunu vurgulayan Portekizli çalıştırıcı, "Eğer bir araya geldiysek kolektif hedefler, takım halindeki hedefler her şeyden öncedir. Takımın hedeflerine saygı duymak zorundayız. Tabii ki futbol yetenekli oyuncularla oynanır. Ben de yetenekli oyuncularla oynamaya gayret göstereceğim. Futbolcunun sahada oynarken, performansını gösterirken kendini rahat hissetmesi ve keyif alması gerekiyor. Onlara keyif alacakları bir oyun sunmaya gayret göstereceğim" diye konuştu.

Antrenmanların da her zaman yoğun geçeceğini kaydeden Vitor Pereira, şöyle devam etti:

"Antrenmanda bu yoğunluğu ve yarışmacılığı sağlayabilirseniz maçta da aynı şeyin karşılığını alırsınız. Tüm antrenmanlarımda rekabet ve üst düzey mücadele olacak. Bu şekilde maçlara ve maçlarda karşımıza çıkabilecek zorluklara daha fazla hazır olacağımıza inanıyorum. İyi çalışan ve kendini takıma adayanlar oynayacaktır. Oyunculara karşı adil ve dürüst olmak zorundasınız. Benim istediklerimi bana veren, her zaman benden istediğini alacaktır. Çalışan oynayacak, çalışmayan oynayamayacak."

Pereira, dürüst olmak zorunda olduğunu belirterek, "Futbolcular, oynadıkları ve oynamadıkları zaman hangi sebepten oynadığını hangi sebepten oynamadığını bilmeli, ben bunu onlara hep anlatacağım. Bunları oyuncu anladığı zaman eğer oynamazsa, bir sonraki karşılaşma için daha fazlasını verecektir" şeklinde konuştu.

Pereira, Porto'nun başında bulunduğu dönemlerde Beşiktaş ile karşılaştıklarını ve o maçlar sırasında bir gün İstanbul'a gelmeyi planladığını dile getirdi.

Pereira, Türk futboluyla ilgili Carlos Carvalhal'in yanı sıra futbolcular Mossoro, Jimmy Durmaz ve Djalma'dan bilgi aldığını vurguladı.

İyi seçim yaptığıma inanıyorum

Vitor Pereira, iyi bir seçim yaptığına inandığını belirterek, "Şu anda bizim yapmamız gereken önümüze bakıp kuvvetli bir takım kurmak. Şampiyon olmak için, kupalar kazanmak için buna mecburuz" ifadelerini kullandı.

Portekizli teknik adam, Avrupa'da başarı hedefleyen bir ekip oluşturacaklarını ve kendisinin de Avrupa'da başarı istediğini söyledi.

Yardımcıları üniversiteli

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Pereira, yardımcılarıyla uyumlu çalışmayla başarı kovalayacaklarını dile getirdi.

Uzun yıllardır beraber çalıştıklarını anlatan Vitor Pereira, şunları kaydetti:

"Filipe Almeida yardımcı antrenörlerimizden biri. 15 yıldır beraber çalışıyoruz ve kariyerimizi beraber çizdik diyebilirim. Aynı zamanda Luis Miguel de benimle beraber çalışacak antrenörlerden biri. Hepsi de alanlarında üniversite eğitimi almış, üniversitelerde hocalık yapmış antrenörler. Ben de 15 senedir aynı şekilde bir üniversite hocasıyım. Aynı zamanda Pedro Ribeiro, analiz hocamız olacak."

Oyuncuların arasında da liderler olması gerektiğine dikkati çeken Pereira, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu liderlik vasıflarıyla bana yardımcı olmalılar çünkü benim böyle bir desteğe her zaman ihtiyacım olacak. Özellikle kaptanlarımızdan böyle yardımlar bekleyeceğim. Aynı zamanda kulübü bir dişli olarak görmek lazım ve başkanımızdan sportif direktöre, sağlık ekibine kadar bu dişlide olan herkes görevini en iyi şekilde yapacaktır ve bu dişlinin bir parçası olarak hissedecektir. Eğer her dinamik birbiriyle koordineli bir şekilde çalışırsa çok güçlü bir takım çalışması ortaya çıkacaktır ve biz bu çalışmayı sağlamaya çalışacağız."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN