Çalışan forma giyer

Çalışan forma giyer
Cumartesi 13.06.2015

Oyunculardan ilk beklentim, kulübün hedeflerini kişisel hedeflerinden önde tutmaları. Takıma keyif alacakları bir oyun sunmaya çalışacağım. Çalışan oynayacak, çalışmayan oynayamayacak"

F.Bahçe'nin yeni teknik direktör Vitor Pereira, beraber çalışacağı oyuncuların, kulübün hedeflerine öncelik vermesi gerektiğini söyledi. Pereira şöyle konuştu: "Herkesin kişisel hedefleri olabilir. Oyunculardan ilk beklentim, kulübün hedeflerini kişisel hedeflerinden önde tutmaları. Benim ilk beklentim budur. Benim de kişisel hedeflerim var. Eğer bir araya geldiysek kolektif hedefler, takım halindeki hedefler her şeyden öncedir. Takımın hedeflerine saygı duymak zorundayız. Tabii ki futbol yetenekli oyuncularla oynanır. Ben de yetenekli oyuncularla oynamaya gayret göstereceğim. Futbolcu oynarken, performansını gösterirken kendini rahat hissetli, keyif almalı. Keyif alacakları bir oyun sunmaya çalışacağım.

Adil, dürüst olacağım
İdmanlar her zaman yoğun geçecek. Antrenmanda bu yoğunluğu ve yarışmacılığı sağlayabilirseniz, maçta karşılığını alırsınız. İyi çalışan, kendini takıma adayan oynayacak. Oyunculara karşı adil ve dürüst olmak zorundasınız. İstediklerimi veren, istediğini alacaktır. Çalışan oynayacak, çalışmayan oynayamayacak. Dürüst olmak zorundayım. Futbolcular, oynadıkları ve oynamadıkları zaman hangi sebepten oynadığını veya oynamadığını tek tek onlara anlatacağım."

İyi seçim yaptığıma inanıyorum
Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira, çok iyi bir seçim yaptığına inandığını da belirterek, şöyle devam etti: "Şu anda bizim yapmamız gereken önümüze bakıp kuvvetli bir takım kurmak. Şampiyon olmak için, kupalar kazanmak için buna mecburuz. Avrupa'da başarı hedefleyen bir ekip oluşturacağız. Ben de Avrupa'da başarı istiyorum."

Carvalhal bana bilgi verdi
Porto takımının başında bulunduğum dönemlerde, Beşiktaş ile karşılaştık. O karşılaşmalar sırasında bir gün İstanbul'a teknik adam olarak gelmeyi planlıyordum. Bu arada Türk futboluyla ilgili Carlos Carvalhal'in yanı sıra, futbolcular Mossoro, Jimmy Durmaz ve Djalma'dan da bilgi aldım."

Oyuncular destek olmalı
"Oyuncular arasında da liderler olmalı. Liderlik vasıflarıyla yardımcı olmalılar. Böyle bir desteğe ihtiyacım olacak. Özellikle kaptanlardan yardımlar bekleyeceğim. Kulübü bir dişli olarak görülmeli. Herkes bu dişlinin bir parçası olarak görevini en iyi şekilde yapacaktır. Her dinamik birbiriyle koordineli çalışırsa güçlü bir takım çalışması ortaya çıkar"

Yardımcıları üniversiteli
Pereira, yardımcılarıyla uyumlu çalışmayla başarı kovalayacaklarını belirtip "Filipe Almeida ile 15 yıldır beraberiz. Kariyerimizi beraber çizdik. Luis Miguel de benimle çalışacak. Hepsi üniversite eğitimi almış isimler. Pedro Ribeiro da analiz hocamız olacak."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN