Tufan kopuyor

Tufan kopuyor
Salı 16.06.2015

Sarı-lacivertli yönetim, Vitor Pereira'nın istediği tüm futbolcuları alacak. Bu isimlerden biri de Ozan Tufan. Portekizli teknik adam, son kez milli maçta izlediği Bursasporlu yıldız için "Sakın rakiplere kaptırmayın" raporu verdi

Bursaspor'dan Fernandao ve Şener Özbayraklı'yı alan Fenerbahçe, Timsah'ın bir diğer büyük yeteneği Ozan Tufan'ı da ne pahasına olursa olsun renklerine katmaya kararlı. Yönetimin Ozan için hazırladığı CD'yi izleyen Vitor Pereira, 20 yaşındaki yıldızı bir kez de çıplak gözle izledi ve alınması için rapor sundu.

'10 MİLYON EURO ÇOK'
Portekizli teknik direktör, idari menajer Hasan Çetinkaya ile birlikte Kazakistan'la oynanan milli maçta gözlem altına aldığı Ozan'ın çok yönlü bir oyuncu olduğunu, transfer edilmesi halinde bu futbolcuyu kadrosunda "10 numara" olarak kullanmayı planladığını raporuna ekledi. Ancak Pereira'nın, Ozan'ın bonservis bedelinin 10 milyon euro olduğunu duyunca çok şaşırdığı öğrenildi. Vitor Pereira'nın istediği her oyuncuyu almaya kararlı olan Fenerbahçe yönetimi, geçen sezonun devre arasında yaptığı 4.5 milyon euro'luk teklifi 1.5-2 milyon euro daha artırıp Bursaspor'a Ozan Tufan için yeni bir teklif daha sunacak. Sarı-lacivertli yönetimin, bu paranın yanı sıra Timsah'a bazı futbolcuları da takas olarak önerebileceği bildirildi.

ATLETİCO DA DEVREDE
Fenerbahçe'nin, Ozan Tufan transferini sezon açılışı olan 25 Haziran'a kadar yetiştirmek için çaba harcayacağı ise gelen bilgiler arasında yer aldı. Ancak bu transferi sonuçlandırmak Fenerbahçe için çok da kolay görünmüyor. Zira Arda Turan'ın takımı Atletico Madrid'in de Ozan'ın peşinde olduğu artık bir sır değil. Bursaspor'un eli bu nedenle bir hayli güçlü.

TİMSAH'TAN ONAY GELDİ

Bursa Başkanı Recep Bölükbaşı, Ozan Tufan'ın da satışına onay verdi. FutbolArena'nın haberine göre Bölükbaşı, "Ozan için teklif gelirse satmayı düşünürüz" açıklamasında bulundu. Yeşil-beyazlı kulübün başkanı, F.Bahçe'nin peşinde olduğu bir diğer futbolcuları Volkan Şen için de kendilerini şu ana kadar bir teklif ulaşmadığını bildirirken, bu futbolcuyu satmayı düşünmediklerini kaydetti. Bu arada Fenerbahçe, anlaşma sağladığı Fernandao ve Şener Özbayraklı'nın transferlerini, bu oyuncular tatilden döndükten sonra açıklayacak, ardından da basın önünde imza şov yaptıracak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN