Hedef büyüttüm

Hedef büyüttüm
Perşembe 18.06.2015

"İyi takımlarda oynadım ama büyük hedefleri yoktu. F.Bahçe'nin teklifi önüme geldiğinde büyük hedefleri gördüm, kabul ettim"

F.Bahçe le 4 yıllık sözleşme imzalayan Danimarkalı stoper Simon Kjaer, Şükrü Saracoğlu'nda basının karşısına çıktı. Şov amaçlı imzada soruları da cevaplayan Simon Kjaer, "Neden F.Bahçe" sorusuna şu cevabı verdi: Daha önce futbol oynadığım takımlarda iyiydi. Lille'de mutluydum. Ancak büyük hedefleri yoktu. O nedenle F.Bahçe'den teklif geldiğinde, Şampiyonlar Ligi gibi hedefler de anlatıldığında düşünmeden hemen kabul ettim. İyi ki gelmişim.

Diego'yu aramadım
Adını
F.Bahçe tarihine yazdırmak istediğini, geçmişte başarılı olan vatandaşı Högh gibi iz bırakmak amacında olduğunu belirten Kjaer, eski takım arkadaşı Diego'yu arama gereği duymadığını ekledi. Kjaer, "Onunla çok konuşacağız. Kuşkularım olsaydı onu arardım. Kafamda hiç soru işareti yok. Tek endişem taraftarın beni sevip sevmeyeceği. Ancak sokakta o korkuya da attım. Bana ilgi büyük.
Burada olmak çok güzel" dedi.

Sezar'ın hakkı Simon Kjaer'e
26 yaşındaki stoperin maliyeti astronomik ama rakamlar performansı ve istikrarıyla onu haklı çıkarıyor. Son 5 sezonda 4 kez sakatlık yaşayan, 8 maç kaçıran, kariyerinde sadece 2 kırmızı kart gören Kjaer, Süper Lig'in üç büyüklerinde oynayan stoperlerine de fark attı. İşte stoperlerin son 5 sezonda yaşadıkları sakatlık sayıları ve kaçırdıkları maçlar:

STOPERLER Sakatlık Kaçan Maç
Tomas Sivok 10 83
Ersan Gülüm 9 72
Bruno Alves 6 19
Egemen Korkmaz 12 43
Semih Kaya 10 23
Aurelien Chedjou 5 21
Simon Kjaer 4 8
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN