Tarihi imza

Tarihi imza
Perşembe 18.06.2015

F.Bahçe, Lille'den transfer ettiği Danimarkalı stopere 4 yıllık imza attırdı. Fransız ekibine bonservis bedeli olarak 7 milyon 650 bin euro ödenecek

Takımın başına sportif direktör Giuliano Terraneo'yu getiren, teknik direktör olarak da Vitor Pereira'ya imza attıran F.Bahçe, futbolcu transferine rekorla başladı. Bir süredir görüşülen ve KAP'a bildirilen 26 yaşındaki stoper Simon Kjaer ile dün 4 yıllık sözleşme imzalandı. Bu transfer için kulübü Lille'e 7 milyon 650 bin euro ödenecek. Sarı-lacivertli ekip, Danimarkalı stopere vereceği rakamı ise açıklamadı. 26 yaşındaki oyuncunun 3 milyon euro alacağı belirtilyor.

Lugano'yu geride bıraktı
Fransa'nın Lille takımından gelen ve imza atan Kjaer, Süper Lig'in ve F.Bahçe'nin en pahalı savunma oyuncusu unvanını da aldı. Kjaer böylece 7.5 milyon euro'ya alınan Diego Lugano'yu da geçti. Ligin en pahalı üçüncü oyuncusu ise yine Lille'den G.Saray'ın aldığı (6 milyon 300 bin euro) Chedjou oldu. Kjaer ayrıca 5.5 milyon euro'ya gelen Alves'e de 2 milyon 150 bin euro fark attı. 1.89'luk savunması hava toplarındaki üstünlüğü ile tanınıyor.

109'uncu yabancı
Kjaer, 108 yıllık Fener'in 109. yabancısı oldu. Simon 5. Danimarkalı yıldızı olarak da (Henrik Nielsen, Brain Steen Nielsen, Pingel, Högh) tarihe geçti.

Alacağı açıklanmadı
F.Bahçe Lille'ye 7 milyon 650 bin euro bonservis ödeyecek. Danimarkalı stopere verilecek ücret ise belirtilmedi. Kontrolden geçen, Boğaz turuna çıkan ve tesisleri gezen yıldız futbolcunun yanında babası Jörn, İsveçli eşi Elina Gollert ve oğlu Milas da vardı
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN