Şafakta mesai

Şafakta mesai
Cuma 19.06.2015

Sabah 06.00'da uyanacak olan futbolcular, çalışmaya 07.00'deki krosla başlayacak. Mesai, saat 10.00'da ve 17.00'de olmak üzere çift idmanla sürecek. Vitor Pereira, çalışma programını üç günde bir değiştirecek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 25 Haziran Perşembe günü başlayacak Düzce Topuk Yaylası'nda yapılacak kamp için daha önce eşi benzeri görülmemiş bir program hazırlığı içinde. Yardımcılarına 10 günlük ilk dönem kampının idman programını hazırlatan Pereira, 22 Temmuz tarihinde Şampiyonlar Ligi ilk maçına çıkacak olan takımının kamp boyunca her gece 22.00'de yatıp, sabah ise 06.00'da uyanmasını istiyor. Sabah 07.00'de yapılacak krosun ardından ilk idman 10.00'da olacak, dinlenme sonrasındaki ikinci idman ise 17.00'de başlayacak. Pereira, kamp sürecinde üç günde bir değişecek program uygulayacak. Bir gün bacak için kas geliştirme, bir gün kuvvet, denge, hız ve çeviklik, diğer gün ise kardiyo idmanları yaptıracak.

PATLAYICI GÜCÜ ARTTIRACAK
Portekizli hoca, bacaklara kütle koyarak yaptıracağı idmanlarda ise patlayıcı gücü artırmayı hedefliyor. Yere çok sağlam basan bir takım yaratma planları yaptığını sportif direktör Giuliano Terraneo ile paylaşan Pereira'nın, takımın süratini arttırmak için de özel çalışmalar yaptıracağı, çeviklik idmanlarına da ağırlık vereceği vurgulandı.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN