Tecrübemi getirdim

Tecrübemi getirdim
Cuma 19.06.2015

"İtalya, Fransa ve Almanya'da oynadım. Bu tecrübelerimle geldim. 6 dil biliyorum, Türkçe de öğreneceğim. Büyük ilgi, sevgi gördüm. Karşılığını mutlaka vereceğim"

Fenerbahçe'nin yeni transferi Simon Kjaer, FB TV'de yayınlanan Güncel" programına konuk oldu ve Yasir Kaya'nın sorularını yanıtladı. Danimarkalı stoper, "Şampiyonluklar yaşamak, Şampiyonlar Ligi'nde forma giymek için F.Bahçe'ye geldim. F.Bahçe'yi de büyük hedefleri olduğu için seçtim" dedi. 26 yaşındaki Danimarkalı stoper, Türkiye'ye adım attığı ilk dakikadan itibaren çok sıcak, çok samimi, çok pozitif bir ilgi gördüğünü, bunun karşılığını da vereceğini söyledi. İşte Kjaer'in söyledikleri:

ÇOK TECRÜBELİYİM
Kariyerimde İtalya, Fransa ve Almanya gibi farklı farklı liglerde, farklı şehirlerde ve kültürlerde oynamak elbette bana çok katkı sağladı. Buraya da bu tecrübelerimle geliyorum. Daha ileri gitmek, daha da üst seviyede oynamak için bu tecrübelerim bana faydalı olacak.

ALVES KALİTELİ BİR OYUNCU
Yeni takım arkadaşım ve aynı bölgede görev yapacağım Bruno Alves'le milli takımlarda da karşılıklı birçok kez oynadık.
Ne kadar kaliteli ve deneyimli bir oyuncu olduğunu iyi biliyorum. Takım arkadaşlarımla tanışmak için sabırsızlanıyorum.

TEK DÜŞÜNCEM ŞAMPİYONLUK
Vitor Pereira ile telefonda konuştuk. Aramızda çok olumlu bir konuşma geçti. Yeni bir yapılanma var ve yeni bir takım kuruluyor ama şunu da unutmamak lazım; Fenerbahçe büyük bir kulüp. Şampiyonluktan başka bir düşüncemiz yok. Şampiyonluk yaşamak her oyuncunun isteğidir. Ben de bunun için buradayım. Kariyerimde yeni bir aşama yapmak kupalar kazanmak ve Devler Ligi'nde başarılı olmak için buraya geldim.

MÜZİĞE HASRET KALDIM
Kariyerimde Şampiyonlar Ligi müziğini sahada sadece iki kez dinleme şansım oldu. Bu benim açımdan ciddi için eksiklik. Şampiyonlar Ligi'nde çok ilerlemek istiyoruz. Fenerbahçe formasıyla kendi stadımızda Şampiyonlar Ligi müziği çalarken sahaya çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu formayla hem şampiyonluklar kazanmak hem de Şampiyonlar Ligi'nde çok maça çıkmak istiyorum.

6 DİL BİLİYORUM, 7 OLACAK
Kariyerimde farklı ülkelerde oynamamın da etkisiyle toplam 6 dil biliyorum. Elbette Türkçe'yi de öğrenmeye çalışacağım. Antrenmanlardan, maçlardan belki ders almaya fazla zamanımız olmayacak, ama ben Türkçe'yi öğrenmeye çalışacağım. Konuşmak zor olabilir ama en azından konuşulanı anlamak için elimden geleni yapacağım.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN