İsimleriyle hitap etti

İsimleriyle hitap etti
Cumartesi 27.06.2015

Oyuncularla tanıştırılırken, tercümandan önce hepsine tek tek ismiyle hitap etti, çocuklarının durumunu sordu. Portekizli hoca "Kapım 24 saat açık. İstediğiniz zaman gelip konuşabilirsiniz" dedi

Fenerbahçe'nin yeni sezon çalışmaları önceki gün başladı. Teknik direktör Vitor Pereira'nın kendilerine olan yaklaşımı ise sarı-lacivertli futbolcuları bir hayli şaşırtmış durumda. Portekizli teknik adam, oyuncularıyla yaptığı konuşmada ilk üç günü 'diyalog ve tanışma' günleri olarak adlandırdı. Genç teknik adam, tesislerdeki odasının kapısının oyunculara 24 saat açık olduğunu, Topuk Yaylası'nda yapılacak kamp süresince gece uyuyamayan bile olsa, kapısını çalıp sohbet etmek isteyeni dinlemeye hazır olduğunu da söylediği öğrenildi. VİTOR Pereira, gerçekleştirilen sezonun ilk çalışması öncesi bütün futbolcularla tek tek tanışırken, tercümanından önce oyuncularının adlarını tek tek söylemesi ve çocuğu olan futbolculara durumlarını sorması da dikkatlerden kaçmadı.

Caner Erkin'e özel ilgi
Antrenmanda takımı yakından takip eden Pereira, ilk gün özellikle geçtiğimiz sezon sonrası operasyon geçiren Caner Erkin ile yakından ilgilendi. Portekizli teknik adam, Caner'in sakatlığı hakkında da detaylı bir şekilde bilgi aldı.

Unutulanların 'umudu' oldu
Kanarya'da pek çok kişinin unuttuğu Milos Krasic, Miro Stoch, Recep Niyaz ve Samuel Holmen gibi isimlerin de kampa katılmasının arkasında, Vitor Pereira'nın olduğu belirlendi. Pereira bu 4 isim için önceki 3 teknik adamın hazırladığı "Kadroda yer alacak kapasitede değiller" raporlarının üzerini çizdi. Portekizli, Terraneo ile yaptığı görüşmede "Neden?" sorusunu sorarken, "Güçsüz mü, güçlendiririz. Umutsuz mu, umut veririz. Oynamak istemiyor mu? Nedenini öğrenceğiz. Arkadaşları ile küs mü, barıştırırız. Kimseyi gözlerimle görmeden göndermem. Herkes beklediği şansı bulacak" diyerek tüm oyuncuları kampta istedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN