Emre Belözoğlu'na veda

Emre Belözoğlu'na veda
Pazar 28.06.2015

F.Bahçe, 7 yıldır sarılacivertli renklere hizmet veren kaptan Emre Belözoğlu ile yollarını resmen ayırdı. Ancak yönetim bunu yüzüne karşı söylemedi. Ayrılığı ilk sportif direktör Giuliano Terraneo açıkladı

F.Bahçe'de Emre Belözoğlu dönemi sona erdi. Yeni transfer Fernandao'nun imza töreninde sportif direktör Terraneo'nun, "Emre ile ilgili olumlu bir gelişme yok" diyerek üstü kapalı olarak açıkladığı 'veda'yı kısa süre sonra kulüp de resmi siteden yayınladı. Emre'ye emekleri nedeniyle teşekkür edilirken, Mahmut Uslu imzası ile (Diğer oyunculara olduğu gibi) bir mektup gönderildi. Mektupta, "Kulübümüze ve camiamıza yaşattığı gurur ve başarı" ifadesi kullanıldı. 2008 yılında F.Bahçe'ye transfer olan Emre, 2012'de Atlitico Madrid'e transfer olmuştu. Bu ayrılık sadece yarım sezon sürmüş, Emre geri dönmüştü. Fenerbahçe kariyerinde 3 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası ve 2 de Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu bulanan Emre Belözoğlu, Selçuk Şahin, Mert Günok, Egemen Korkmaz, Pierre Webo ve Bekir İrtegün'den sonra sarı-lacivertli kulüpten ayrılan bir başka oyuncu oldu.

BEN DE TV'DEN ÖĞRENDİM
Emre Belözoğlu, ayrılık sonrası çok üzgündü. Tecrübeli oyuncu, "Bana 1 ay bekle demişlerdi. Ben de bekledim. TV'de Terraneo açıklayınca yapacak bir şey kalmadı. Artık teklifleri değerlendireceğim. Fenerbahçe takımına başarılar diliyorum. Bana bu zamana kadar gösterdikleri sevgiden dolayı herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BAŞAKŞEHİR'E GİDEBİLİR
Fenerbahçe defterini kapatan Emre, gelen teklifleri değerlendirecek. Emre'ye ABD ve Katar'dan da teklif var. Emre'nin ailesinin, "İstanbul'da kalalım" isteği ile Başakşehir ile görüştüğü, Abdullah Avcı'nın bu transferi çok istediği belirtiliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN