Web Sürümüne Geç

Bizim için felaket

Bizim için felaket
Perşembe 11.09.2015

Sarı-lacivertli yıldız, "10 yıllık Hollanda kariyerimde, ilk defa kontrol bizde değil. Bu bizim için felaket bir durum. Umarım Türkiye iki maçtan da beraberlikle ayrılır ya da bir maçını kaybeder" dedi

Robin van Persie, Hollanda Milli Takımı'nın 3-0'lık Türkiye mağlubiyeti sonrası içinde bulunduğu durumu değerlendirirken kendilerini açısından karamsar bir tablo çizdi. İçinde bulundukları durumu "bir felaket" diye niteleyen Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı, FB TV'ye bu konuda açıklamalar yaptı. Ay-yıldızlı ekibimizi karşısında yaşadıkları hezimet ile grupta kontrolü kaybettiklerini vurgulayan van Persie, "Aslında Türkiye maçından önce kontrolün hâlâ bizde olduğunu düşünüyorduk, çünkü 1 puan öndeydik ve maça o şekilde çıktık. 10 yıllık Hollanda kariyerimde, ilk defa kontrol bizde değil. Bu bizim için felaket bir durum" dedi. Van Persie, şöyle devam etti:

DÜŞÜNCESİ BİLE ZOR
"
Hollanda milli takımı olarak umudumuzu korumak zorundayız. Türkiye'nin iki maçtan da beraberlikle ayrılmasını veya bir maçını kaybetmesini umuyoruz. Biz de aynı şekilde iki karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak mecburiyetindeyiz, yoksa playoff'ta yer alamayacağız ve Avrupa Şampiyonası'na katılamayacağız. Bunun bizim için düşüncesi bile zor, çok kötü durum. Bu iki karşılaşmayı kazanmayı Hollanda halkına ve bizi destekleyen taraftarlara borçluyuz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN