Web Sürümüne Geç

İşte Fener'in gözdeleri

İşte Fener'in gözdeleri
Cuma 11.09.2015

Terraneo'nun gelişinin ardından Brezilyalı genç yıldızlara yönelen Fenerbahçe'nin 12 ismi mercek altına aldığı ortaya çıktı

SPORTİF direktörlüğe İtalyan futbol adamı Giuliano Terraneo'nun gelişinin ardından transfer politikasını baştan aşağıya değiştiren Fenerbahçe özellikle Brezilya pazarına çok yakından ilgi göstermeye başladı. Yaklaşık 3 aydır adeta Brezilya'ya kamp kuran ve genç isimleri mercek altına alan scout ekibinin yönetime sunduğu raporda birbirinden yetenekli 12 isim yer alıyor. Listedeki yıldızların ortak özellikleri ise yaşlarının çok genç olması... Fenerbahçe yönetiminin Moussa Sow'un gidişinin ardından resmi teklif yaptığı Santos'lu Gabrial Barbosa (Gabigol) ve Goias'lı Erik Lima'nın da yer aldığı listede kanat, orta saha ve forvet oyuncuları bulunuyor. Listenin ilk sırasındaki Gabigol için Sarı-Lacivertliler 10 milyon Euro teklif etmiş fakat ret yanıtı gelmişti.

LİSTEDE BİRBİRİNDEN YETENEKLİ İSİMLER VAR
Listedeki dikkat çeken diğer isimler ise orta saha oyuncuları Fluminense'li Gerson ve Corinthians'lı Giuliano, Corinthians'ın sol açığı Malcom, Cruziero'nun 10 numarası De Arrascaeta ve Flamengo'nun sağ açığı Cirino... Bu oyuncularla ilgili maliyet ve performans araştırmalarının da yapıldığı belirlendi. Önümüzdeki dönemde Vitor Pereira'nın isteği doğrultusunda bu isimlerden bazılarının takıma katılması bekleniyor.

TAKVİM
Etiketler Futbol, Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN