Atışma

Atışma
Cumartesi 12.09.2015

Fenerbahçe, "Erkan Zengin kendi işine baksın, elma ile armudu toplayarak komik duruma düşmesin" derken, Trabzon'dan, "Avrupa bile Süper Lig için 'Organik çöp bidonu' diyor. Erkan bu duruma üzülüyor" yanıtı geldi

ERKAN ZENGİN NE DEMİŞTİ?
"
Oradakilerin (F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş'ın yıldız transferlerini kast ediyor) çoğu, isim. Kaliteli futbolcular ama biraz daha isim bence. Mbia'nın gelişi bir Nani, Van Persie gibi değildi ama takıma katkısı onlardan 10 kat daha iyi. Bu da Trabzon'un ne kadar doğru işler yaptığını gösteriyor."

FENERBAHÇE: "BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMA ERKAN"
Fenerbahçe'nin açıklaması: "İsveç Milli Takımı'na kadar yükselmiş bir profesyonel futbolcunun yaptığı bu tip açıklama, kendisinin, spor kariyerini geliştirirken profesyonel kariyerini aynı şekilde geliştiremediğini gözler önüne sergilemektedir. Erkan Zengin'e tavsiyemiz profesyonel futbolcu gibi davranması, tribüne yönelik açıklama yapmadan, kendi işini yapması, kıyaslama yaparken elma ile armudu toplayıp kendini komik duruma düşürmemesidir. Erkan Zengin'e her futbolcunun bir sportif değeri olduğunu, bu değerin takdirini ise aklı başında tüm spor izleyicilerinin yapabildiğini ve bunun sonucunda ortaya çıkan genel değerlendirmeye dünyaca itibar edildiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu nedenle böyle açıklama yapmak için öncelikle sözlerinde bahsettiği futbolcularımız van Persie ve Nani'nin seviyesine gelmesi gerekmektedir. Bu hatırlatma çerçevesinde Erkan Zengin'e boş işlerle uğraşmamasını, kendisini komik duruma düşürmek için ekstra bir enerji harcamamasını ve bildiği işi en iyi şekilde yapmasını tavsiye ederiz."

TRABZONSPOR: 'ORGANİK ÇÖP BİDONU'
"Erkan Zengin'in geçtiğimiz günlerde basına yansıyan demeçlerinden rahatsız olan Fenerbahçe yönetimi, oyuncumuzun açıklamalarına kulüp olarak cevap verme zorunluluğu hissetmiştir. Bu bile oyuncumuzun ne kadar değerli olduğunun delilidir. Kaldı ki Erkan Zengin, Fenerbahçeli oyuncuları rencide edecek bir cümle kurmamış, aksine tüm kamuoyunun hemfikir olduğu bir konuya takım arkadaşını onore ederek değinmiştir. Fenerbahçe'nin yapmış olduğu transferler bizi ilgilendirmez fakat Nani ve Van Persie transferlerinden sonra Avrupa futbol kamuoyunda ligimiz hakkında "Türkiye Süper Ligi organik çöp bidonu" diye haberler yapıldığı da ortadadır. Oyuncumuz bu duruma üzülüp rahatsızlığını dile getirmiştir. Fenerbahçe kulübünün, Erkan Zengin'e cevap vermek yerine Avrupa kamouyuna cevap vermesi daha doğru olacaktır."

SÜPER LİG ÇÖP TENEKESİ: Süper Lig için 'Çöp Tenekesi' benzetmesi, Alman Bild am Sonntag gazetesi tarafından yapılmıştı. Tirajı milyonları bulan gazete, geçtiğimiz haftalarda Avrupa'da sorun yaşayan ve yaşı yükselen oyuncuları Türk kulüplerinin aldığına dikkat çekerken, Süper Lig'i 'Çöp Tenekesi'ne benzetmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN