F.Bahçe hiç hazır değil

F.Bahçe hiç hazır değil
Pazartesi 14.09.2015

8 resmi maç oynadı ama sahada hiçbir şey yok. Futbolcular kendi kabiliyetiyle doğaçlama oynuyor

Bu Fenerbahçe 4 lig maçı oynadı, 4 de Avrupa kupası maçı… Yani 8 resmi maç yaptı. Artık bu takımın hazır olması gerekir. Ama dün akşam izlediğim Fenerbahçe'nin hazır olmakla uzaktan yakından alakası yok!
İnsan hiç olmazsa 4-5 yan top indirmesi yapar, verkaç yapar, şut atar, rakip takımın kalesine bindirmeler yapar… Dün sahada bunların hiç birisi yoktu. Fenerbahçeli futbolcular doğaçlama oynuyorlar, sahada her futbolcu kendi bildiğini yapıyor. Kendi kabiliyetine göre oynuyor.

HOCA İLE FREKANS UYUMSUZ

Fenerbahçe'de görünen o ki teknik adam ile takımın arasında bir elektrik tutmamış.
Anladığım kadarı ile teknik adam futbolcular üzerinde bir ağırlık oluşturamamış.
Teknik adam ile futbolcular arasında uyumsuzluk var.
Saha kenarında kendini kaybediyor.
Yiyor kendini! Bağırıp, çağırıp, arkasını dönüyor. Futbolcu saha içinde anlamıyor. İyi teknik adam soyunma odasına girer girmez konuşmaz.
İki-üç dakika geç girer son 5 dakika konuşur. Futbolcu sinirliyken bir laf söyler iş biter! Arkadaş bazı teknik adamlar saha içinde bir şeyler işaret ediyor ya futbolcu bunu görmez.
Futbolcu hocaya bakarak oynarsa zaten oyundan kopar.
Görünen şu; Fenerbahçe'de teknik adam ile futbolcu arasında frekanslar uymamış!
Kasımpaşa 10 kişi kaldığı halde bile Fenerbahçe daha etkili olamadı.
Bu arada kırmızı kartla oyundan atılan Veysel'e sormak lazım. Büyük takımlarda futbol oynayan bir futbolcu böyle sahadan atılır mı? Bir futbolcunun en önemli görevi oyundan atılmamaktır. Süper Lig'de böyle bir oyuncu oynamaz… 20 dakika takımını eksik bıraktı sahada… Bu pozisyonda bir futbolcu kırmızı kartla atılırsa bunun bir tek karşılığı vardır, (mecazi anlamda) "Takımını satıyorsun" demektir. Böyle amatörce, profesyonel bir futbolcu atılmaz. Bu tip atılan futbolcuları hemen hastaneye götürüp heyet muayenelerinden geçirmek lazım. Bu dediğim şaka değil önemli bir şey! Mutlaka yapılmalı.
İnsan bu kadar para ödenen takım için bir şeyler yazmak istiyor. Kendinizi zorluyorsunuz ama yazamıyorsunuz.
Bu da bizim değil bu takımı sahaya sürenlerin eseri. Fenerbahçe'de işin bir başka yönü daha var; 4 futbolcu sakat. Bunun üçü kasık sakatlığı deniyor o zaman bir tuhaflık var. Daha ne oynadılar da sakatlar?
8 maç oynadı 4 sakatı var!
Bu tip sakatlıkların artmasında her zaman bir sakatlık vardır. Bunu da denetlemek yönetime düşer.
Kasımpaşa da ilk 20 dakika hariç fazla bir şey yapmadı. Golü yedikten sonra biraz kımıldadılar o kadar.
İşte böylesine kötü oynayan bir takım karşısında Fenerbahçe'nin temposuz, baskısız, etkisiz futbolu çok düşündürücü.

VAN PERSİE KALİTELİ KUMAŞ

Josef de Souza golü attı attı ama gol bir tuhaf gol. Hani bir hazırlık pası ile gelen çalışılmış bir gol değil.
Yandan top atıldı ayağının burnu ile topu içeri attı. Tamam Fenerbahçe'nin attığı gol büyük takımın golü.
Fırsatçı bir gol ama kombine atağını göremedim Fenerbahçe'nin dün.
Beşiktaş maçında kombine ataklar vardı. Sonucunda da bol pozisyonlar izledik, keyif verdi.
Van Persie iyi kumaş. O kadar fiziğine rağmen ayaklarını çok yumuşak kullanıyor. Topu alışı, verişi çok iyi. Henüz daha kuvvetli değil galiba.
Biraz zamana ihtiyacı var.

KURTARICI NANİ
Bakın Van Persie'nin kaleciye çok yaklaşıp kaçırdığı bir gol var. Kaleciye çok yaklaşmayacaksın. Onun etki alanı içine çok girersen kaptırırsın topu gol kaçar! Fernandao güreşiyor… A Milli Takım'da oynar mı diyorlar, ama 5 senesi var. Bence Burak oynasın. Fernandao fiziği ile oynayan biri. Geçen sene Bursa'da da goller attı.
Bakambu bence Fernandao'dan çok iyi bir oyuncu. Yönetici olsam bana Fernandao'yu mu alayım Bakambu'yu mu deseniz, "Bakambu" derim.
Nani iyi değil. Bir sinirlilik var. Gereksiz yere hakemle oynuyor. Birilerinin onu uyarması lazım. Yanlış işler yapıyor. Ya Türkiye'deki futbolu çok küçük gördü. Bakın birgün Fenerbahçe'yi 10 kişi bırakabilir. Ancak Nani'nin bir iyi yanı var 80 dakkika kötü oynar ama ortaya bir golle çıkıp takımı kurtarabilir. Nani'yi iyileştirmek lazım.
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN