Mutsuzluğa gerek yok

Mutsuzluğa gerek yok
Pazartesi 14.09.2015

Fenerbahçeliler oyundan memnun olmayabilir ama bir de şöyle realite var: 4. haftada ezeli rakip Galatasaray'ın beş puan önüne geçildi. Beşiktaş'ın kazandığı hafta da kayıpsız atlatıldı

Bugün maçı izleyen Fenerbahçeliler, oynanan oyundan ve üretkensizlikten mutsuzlardır.
Ama şöyle de bir realite var; taraftarlar, ligin 4. haftasında ezeli rakibi G.Saray'ın 5 puan önüne geçti, Beşiktaş'ın kazandığı haftayı kayıpsız geçti diye düşünebilirler. Temposuz, bir maçta F.Bahçe istediğini aldı. F.Bahçe için sahada hiç mi iyi bir şey yoktu; var... O da rakibine pozisyon vermedi. Kendisi de birkaç nadir pozisyon buldu. Nani'nin kullandığı kornerde, maçın ikinci yarısında iyi oynayan Josef ile golü buldu. Josef akıllı bir oyuncu. Ayağı temiz, pas hatası yapmayan temposu çok yüksek olmamasına rağmen basit ama iyi oynayan bir oyuncu. Yani F.Bahçe için iyi bir transfer olmuş diyebiliriz.
Pereira hazırlık maçlarına çıktığında, çılgın formatlarla saldırgan bir takım izlettiriyordu ama kafalarda şu soru işareti vardı. Bu takım deplasmanda ne yapacak? Rize'de baktık performans düşüktü, bugün de baktık performans yine düşük...

MEHMET VE KADLEC ÇOK SIRITMADI

Rize'den sonra bu deplasmanda da üretkensizlik sorununu açıkça gördük. F.Bahçe'nin ideal stoperinin olmadığı maçta Rıza Hoca, orta sahasını kalabalık tutmak istedi. Adem Büyük'ün de performansının düşük oluşu F.Bahçe'nin işine yaradı. Ama şu bir gerçek, Rıza hoca böyle bir F.Bahçe beklemiyordu.
Josef-Meireles-Ozan üçlüsünü beklemiyordu.
Maç boyunca Josef-Veysel Sarı eşleşmesini izledik.
Ancak Veysel rakibine göre zayıf kaldı bir de kırmızı gördü. Ancak o pozisyonda hakem topa vurduğu için onu atmadı, ettiği küfür onu oyun dışına yitti.
Dün Mehmet Topal ve Kadlec çok sırıtmadı... Rakiplerine pozisyon vermediler ve işlerini doğru yaptılar. Ancak Şener'in dinlenme zamanı geldi.
Adalesi S.O.S veriyor. Gökhan'ın acil dönüm, Şener'in en az 2 maç dinlenmesi lazım. Yalnız dünkü 4-3-3 dizilişinin oyuncuları bunlar değil. Van Persie hazır değil, Fernandao düşüş içerisinde. Persie'yi bu kadroda açık oynatamazsınız. Bunu Pereira da çok iyi biliyor ama duygusal davrandı. Çünkü hocalar için oyuncu kazanmak ve kaybetmemek çok önemlidir. Persie'nin oyundan çıkması doğruydu ama Portekizli hocanın Volkan Şen tercihi çok geç geldi. Milli takımda iyi oynayan bir Volkan, oyunu ileri taşırdı. Ozan'a da değinmek istiyorum. Performansı çok düşüktü. Daha iyi olmasını bekliyordum.
Sonuç olarak cılız bir maçtan F.Bahçe üç puan ile ayrıldı. Maç 0-0 bitseydi normal sonuç derdik.

BEŞİKTAŞ HAKLI GALİBİYET ALDI
Başakşehir'i yıllardır izlerim, farklı kaybettiği maçlar olmuştur ama bu kadar pozisyon verdiklerini görmedim.
Beşiktaş gerçekten iyi top oynayarak, bol pozisyona girerek, rüzgarı dezavantaj olarak değil avantajına kullanarak haklı bir galibiyet elde etti. Mario Gomez diye bir futbolcu geldi Beşiktaş'a.
Şu anda arkadaşlarını tanıma döneminde. Gomez evinde diyecek ki, "Ben acayip bir takımdayım, burada çok gol atarım." Sırtı dönük oynamayı bilen bir oyuncu. Almanya Milli Takımı için de düşünülebilecek bir oyuncu.
Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN