Vatan sana canım feda

Vatan sana canım feda
Pazartesi 14.09.2015

Fenerbahçeli oyuncular, "Teröre karşı birlikteyiz" yazılı siyah tişörtlerle sahaya çıktı. Kasımpaşa takımı ise kırmızı renkli formayla mücadele etti

Süper Lig'in 4. haftasında oynanan tüm maçlarda olduğu gibi Kasımpaşa-Fenerbahçe karşılaşmasında da duygular ön plandaydı. Ülkemizde yaşanan terör olayları ve şehitler unutulmadı. Her iki takımın futbolcuları ve taraftarları, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi. Fenerbahçeli futbolcular, üzerinde Galatasaray ve Beşiktaş'ın da armalarının bulunduğu Türk bayrağı olan "Teröre karşı birlikteyiz" yazılı siyah tişörtlerle ısınmaya çıktı. Kasımpaşalı futbolcular ise Türk bayrağının yer aldığı siyah tişörtlerle ısınmak için sahaya geldi. Fenerbahçe'nin Portekizli teknik patronu Vitor Pereira ile Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da bu tişörtlerle yedek kulübesinde maç boyunca görev yaptılar.

ŞEHİTLER İÇİN KIRMIZI FORMA

Karşılaşmada, ayrıca Kasımpaşalı futbolcular da şehitleri anmak için maçta kırmızı renkli formayla mücadele etti. İki takım taraftarları da şehitleri unutmayarak, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Vatan sana canım feda" diye tezahüratlarında bulundu.

BİRLİKTE TRİBÜNE
Maç öncesi tribünler terör olaylarını protesto ederken, ilginç bir olay da yaşandı. Fenerbahçeli taraftarlar her iki takımın oyuncularını aynı anda tribünlere çağırdı. Birbirleriyle sarılarak tribünleri selamlayan futbolcular büyük alkış aldı. Bu esnada yine taraftarlar terörü protesto eden tezahüratlar yaptı.

ŞEHiTLER iÇiN 1 DAKiKALIK SAYGI DURUŞU YAPILDI
Stadın bütün elektronik reklam panolarında "#terörekarşıbirlikteyiz" yazısı yazılırken, futbolcular "Teröre karşı birlikteyiz" yazılı pankartı taşıyarak maç önce sahaya çıktı. Maçtan önce şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN