'Gerekirse ben de oynarım'

'Gerekirse ben de oynarım'
Perşembe 17.09.2015

Pereira: Molde ile final maçı oynayacağız. Eksiklerimiz var. Gerekirse ben de oynarım. Her gün idmana çıkıyorum. Koşmadan takımı yönlendiren bir oyuncu olurum

F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Molde maçı öncesinde basın toplantısında konuştu. Atromitos ve Antalya ile oynadıkları karşılaşmalarda oynanan oyunu beğendiğini söyleyen Pereira, "Bu maçlarda dinamiğimiz iyiydi. Bu yönden beğenmiştim. Antalyaspor ile oynadığımız karşılaşma da eksiklikler vardı. Çok fazla sayıda pozisyon bulduk. Defansif anlamda da iyi bir oyun oynadık. Benim tecrübemin bana öğrettiği nokta var. Fenerbahçe gibi milli takıma çok fazla oyuncu veren takımların milli maçlardan sonra oynadıkları maçlar zor olmuştur. Oyuncular milli takıma gidiyorlar ve farklı antrenman metotları görüyorlar, önemli maçlara çıkıyorlar. Yarın güçlü olmak zorundayız" dedi. İşte Pereira'nın sözleri:

OYNAYANLAR FIRSATI KAÇIRMAZ
Oynamayacak oyuncular var. Biz bir anlamda bunu fırsat görüyoruz. Her oyuncumuzun bu takımda oynayabilecek güçte olduğunu göstermek için bir fırsat olacak. 3 tane zorlu karşılaşma var. Kazanmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Özellikle yarın daha agresif olmak zorundayız. Ofansif anlamdaki dinamiğimizi göstermemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki takımım iyi bir cevap verecektir. İki maçta da biz bunu başaracağız. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Molde ve Bursaspor ile çok önemli karşılaşmalara çıkacağız. Eksik oyuncularımız var. Bizi bekleyen bir antrenman daha var. Benim oynamam gerekirse ben de oynarım. Zaten her gün antrenmana çıkıyorum. Saha içinde koşmadan takımı yönlendirecek bir oyuncu olurum. Eksik olan arkadaşlarımız önemli oyuncular.

MOLDE BİR FİNAL MAÇIDIR
Kaliteli oyuncuların eksikliği hissedilir. Dengeli bir kadromuz var. Sakat oyuncuların yerine oynayacak isimler eksikleri kapatacaktır. Oynayan oyuncularımız en iyi şekilde performans gösterecektir. En önemli maç yarın oynayacağımız mücadele. Daha önce farklı bir takım da Avrupa kupası şampiyonluğu yaşadım. O zaman da maç maç değerlendirdik. En zor rakibimiz bir sonraki rakibimizdir. Son derece kaliteli bir takımla oynayacağız. Aylar sonrası için hedef belirlemeyi doğru bulmuyorum. Herkesin rüyası kupalar kazanmak. İyi çalışmak mecburiyetimiz var. Avrupa'da ve Türkiye'de kolay maç kazanılmıyor. İleri turlara gelirsek o zaman ileriye dönük hedefler koyarız. Türkiye liginde de şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.
Bunun için sürekli çalışıyoruz.

TARZIM KUPAYA GİDER
Pereira bir soru üzerine, kupalar kazandıran bir antrenman metodunun olduğunu dile getirdi. Portekizli hoca şunları söyledi: Her hocanın stili vardır. Benim metodum kupalar kazandıran metot. Bu metot bana kariyerimde çok kupalar getirdi. Yaşadığımız sakatlıklar ciddi değil. 1-2 haftalık sakatlıklar. Benim antrenmanlarım da çok fazla maç yapılır, son vuruş çalışması yapılır. Ben 18 yıl bunun eğitimi gördüm. Yardımcılarım da üniversitede ders verecek düzeyde. Adaptasyon dönemi yaşıyoruz. Çok fazla gol atmak istiyoruz. Kasık bölgesinin zorlanmasının normal buluyorum. Ben dünyanın en üst düzey hocalarını tanıyorum. Onların metotlarında da sahanın etrafında koşma metodu yok.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN