Web Sürümüne Geç

"İster beğensin, ister beğenmesin"

"İster beğensin, ister beğenmesin"
Pazar 20.09.2015 23:30

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Robin van Persie ile arasında geçen gerilim üzerine açıklamalarda bulundu. Maç sonrası basın toplantısı yapan Pereira, "Oyuncular ister beğensin veya ister beğenmesin kararları biz alırız" dedi

Karşılaşmayı değerlendiren Pereira, "Zor bir karşılaşmaydı. Molde maçının ardından iyi bir cevap verebilmek önemliydi. İyi bir karşılaşma çıkardığımızı düşünüyorum. Perşembe gününü ardından Pazar gününe kadar toparlanmak kolay değildi. Gerek 11'de oynayanlar gerekse sonradan girenler oldukça iyiydi. Takım olduüğumu gösterdik. Her şeyden önce takımın geldiğini gösterdik" dedi.

"İSTER BEĞENSİN, İSTER BEĞENMESİN..."
Robin van Persie'nin yedek kaldığı için mutsuz olduğu şeklinde demeç verdiği söylenen Pereira, Hollandalı isme cevap verirken, "Eğer 22,23-25 oyuncu sahya sürecek olsaydım işler daha kolay olurdu. Ancak 11 kişi ile sahaya çıkıyoruz. Ben bu kadroyu en iyi şekilde yönetmek kararlar almak mecburiyetindeyim. Oyuncular ister beğensin veya ister beğenmesin kararları biz alırız. Van Persie'nin oyuna girdikten sonraki performansından dolayı çok mutluyum. Sadece golden dolayı değil takıma yardım etmesinden dolayı çok mutluyum. Hem defansif hem de ofansif anlamda yardımcı oldu. Hiçbir oyuncu kulübede oturmak istemez, bu nedenle mutsuz olması doğal. Eğer kulübede kaldığı için endişelenmeseydi, o zaman bu sorun olabilirdi" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ'A..."KİMİN DAHA İYİ OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ"
Türkiye'de ilk derbisini gelecek hafta Beşiktaş ile oynayacak olması sorulan Portekizli teknik adam, "Umarım eksiklerimiz atramıza katılır ve Beşiktaş maçına öyle hazırlanır. Kendi oyunumuzu ve kendi fikirlerimizi sahaya yansıtmaya çalışacağız ve maç sonu kimin daha iyi olduğunu göreceğiz" diye konuştu.

NANI SORUSU SİNİRLENDİRDİ
Luis Nani'nin Molde maçından sonra Instagram'dan yaptığı paylaşımdaki "Birileri bu kötü sonucun faturasını ödemeli. Hemen gelecek maçta!" sözleri hatırlatılması üzerine Pereira, "Ben buraya maçı konuşmaya geldim. Ben buraya oyuncuları ya da genel olarak facebook, twitter, ınstagram konuşmaya gelmedim. Bana futbol sorun. Ben buraya teknik konuları ve maçı konuşmaya geldim" dedi.

MOLDE SORULARINA TEPKİ
Basın mensuplarının Molde maçıyla ilgili soruları üzerine tepki gösteren Portekizli teknik adam "Size saygı duyuyorum ama bu soruyu neden Molde maçından sonra sormadınız? Ben Bursaspor teknik direktörü olsaydım, Molde maçının konuşulduğunu görseydim, üzülürdüm. Bunun saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Molde maçı bitti, tekrar o maçı Molde'ye gittiğimizde konuşacağız. Burada Bursaspor maçını konuşmak istiyorum, müsaitim sorularını bekliyorum. Rakibimize saygı için sadece bu maçı konuşmalıyız" şeklinde ifadeler kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN