F.Bahçe'de tat tuz yok

F.Bahçe'de tat tuz yok
Pazartesi 21.09.2015

Pereira'nın eline en iyi malzemeyi verip, 'Yemek yap' diyorsun. Ama yemekten memnun olan yok. Pereira'nın Yanal ve Kocaman'dan farkı ne? Futbol değişmemiş, ama ona ve bu takıma verilen para çok değişmiş

Fenerbahçe bildiğiniz gibi. Kazanıyor ama sadece kazanıyor, o kadar! Bu takım Pereira ile 10. maçını oynadı hâlâ hiç bir şekilde takımda oyun organizasyonu yok. F.Bahçe'nin oyunu tamamen "şahsi beceriler" üzerine kurulu.
Bence bu Pereira, Fenerbahçe'ye hakim olacak bir teknik direktör değil. Bursa değil ama başka takımlara karşı oynarken Nani veya Van Persie gibi isimlerden biri isyan etse bu hoca bunlara ağırlığını koyabilecek güçte mi? Değil!
Geçen seneyi, ondan önceki seneyi düşünün... Yani İsmail Kartal, Ersun Yanal veya Aykut Kocaman'ı düşünün...
Pereira'nın bu teknik adamlardan farkı ne? Futbol değişmemiş, ama ona ve bu takıma verilen para çok değişmiş...

Bu güçsüzlüğün işareti

Ben ticaret adamıyım, parayı veriyorsam en iyisini almak isterim. "Çok para harcadım, müthiş kadro kurdum" diyorsun oynadığın futbol verdiğin paranın yüzde beşi bile değil.
Bakın, kadrosunda tam iki takım çıkacak kadar futbolcu var Fenerbahçe'nin.
Bu da teknik adam için çok zor. Malzemeyi veriyorsun hocanın önüne "Bana yemek yap" diyorsun. Yemeği yiyen de keyif alacak. Bakın Fenerbahçe'nin oyunundan memnun olan taraftar var mı? Ben dünkü maçta Fenerbahçe'nin futbolundan keyif almadım.
Bu kadar para döküyorsun, yeni kurulmuş, henüz çok iyi duruma gelememiş Bursaspor önünde çatır çatır futbol oynayıp mı kazandı Fenerbahçe?
Hayır. Molde gibi bir ekip geliyor, golleri atıp gidiyor.
Fenerbahçe dikkat edin her maçta rakiplerinden fazla "faul" yapıyor.
Bu faullerin fazla olması Fenerbahçe'nin iyi olmadığını, takımın gücü olmadığını gösteriyor.
Kendi evinde oynayacaksın, Bursaspor'dan fazla faul yapacaksın. Altını çizerek söylüyorum; bu olay güçsüzlüğün göstergesidir. Her ne kadar bu durumu Pereira "Ben hep böyle maç kazandım" diye açıklasa da bunun açıklaması "Güçsüzlük" ten başka bir şey değil.

Başka seyirci ıslıklardı
Pereira ikinci yarıda baktı ki maç gidiyor Van Persie 'can simidine' sarıldı. Van Persie'nin suratı zaten çarşamba pazarı gibiydi yedek kulübesinde.
Hasan Ali Kaldırım'ın becerisi, Sercan'ın beceriksizliği, Van Persie'nin ustalığı ile ikinci gol geldi.
Fenerbahçe seyircisi illet oluyor ama yine de takımını sonuna kadar bırakmıyor. Başka seyirci olsa çoktan takımını ıslıklamaya başlar, aleyhte tezahürat yapardı. Sarı lacivertli taraftarlar doğrusunu yaparak sonuna kadar takımının arkasında duruyorlar ama maalesef teknik direktör ile takım, oynadıkları futbolun arkasında durduramıyorlar.
Kaldı ki Bursaspor yeni bir takım.
Bu iş böyle giderse Fenerbahçe seyircisinin daha çok siniri bozulacak.
Dün tansiyonu yüksek, kalitesi alçak bir maç izledik!

KÜFÜR ETTİ Mİ?
Hakem büyük baskıya rağmen eğilmedi. Ama Markoviç yarım metre dibinde yüzüne "F..k off" dedi mi? Onu merak ediyorum. Küfür olayı doğru ise ve atamadıysa Barış Şimşek hatalı. Ama uzun süre sonra F.Bahçe maçına verilmiş, tabi ki bunu yapması zor. Hep söylüyorum, iyi hakem olacaksan gördüğünü çalmalısın. Diyarbakır'da da olsa, İstanbul'da da olsa...
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN