Web Sürümüne Geç

Yedek kalmak istesem ManU’da kalırdım

Yedek kalmak istesem ManU’da kalırdım
Çarşamba 23.09.2015

Takım içinde kendine yakın gördüğü isimlere dert yanan RvP, Pereira'dan dert yandı: "Ben Fenerbahçe'ye kenarda oturmak için gelmedim. Böyle olsaydı M.United'dan ayrılmazdım. Tam ritmimi bulacakken yedek kulübesinde beklemem Fenerbahçe'ye fayda sağlamaz"

Bursaspor maçında oyuna alınırken kendisine taktik vermek isteyen Vitor Pereira ile kameraların ve objektiflerin önünde hararetli bir tartışma yaşayan Robin van Persie, bu hareketiyle maçın önüne çıkmıştı. Takımına galibiyet getiren golü bile, manşetlere taşınan bu olayın gölgesinde kalmıştı. RvP, maçtan sonra ise "Kulübede mutsuzum" açıklamasını yaparak tartışmanın ateşini iyice alevlendirmişti.

DAHA ÇOK KAZANIRDIM
Yaşananlardan çok etkilenen van Persie, takımda kendine yakın gördüğü isimlerle içinde biriktirdiklerini paylaştı. Yedek kalmaktan dolayı duyduğu rahatsızlığı takım arkadaşlarına aktaran van Persie'ni, "Ben Fenerbahçe'ye kulübede oturmaya gelmedim. Yedek kalmak isteseydim Manchester United'da kalır, daha çok para kazanırdım. Benim oynamam lazım. Tam ritmimim bulacakken kulübede beklememin Fenerbahçe'ye bir faydası olmaz" dediği öğrenildi. Robin van Persie'nin, Bursa maçı sonrası sportif direktör Giuliano Terraneo'ya da benzer serzenişlerde bulunduğu, kendisini 90 dakikayı çıkartacak kadar iyi hissettiğini söylediği ifade edildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN