Web Sürümüne Geç

Asıl koz Fernandao

Asıl koz Fernandao
Perşembe 25.09.2015

Dev maça Van Persie ile başlama kararı alan sarı-lacivertli hoca, Fernandao'ya, "20 dakika kala girip maçı kazandıracaksın" dedi. Diego'yu 11'e monte etmeyi planlayan Portekizli hoca, Markovic'e ise yer arıyor...

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine 2 gün kala, sarı-lacivertlilerde ilk onbir, diziliş ve oyun taktiği yavaş yavaş netleşmeye başladı. En çok merak edilen Bursaspor maçında yedek soyunduğu için kriz çıkartan Robin van Persie'nin durumuydu. Vitor Pereira, bu durumu aşağı yukarı netleştirdi. Pazar günkü derbiye van Persie'li tek forvetle başlamayı düşünen Portekizli teknik direktör, Fernandao'yu ise yedek soyunduracak.

Diego yetişmezse Markovic banko

Diego ilk 11'e dönerse, Nani sağdan hücum hattına destek verecek. Ancak Diego'nun zayıf da olsa orta alan üçlüsünün en önünde oynama ihtimali de var. Bu durumda Nani sola geçecek, Markovic ise sağdan hücum hattına destek verecek. Diego'nun maça yetişmemesi halinde ise Markovic'in forması garanti.

Kadlec'in şansı daha yüksek görünüyor
Orta bloğun arkasındaki ikiliyi, iyileşmesi halinde Josef ve Mehmet Topal'dan oluşturmayı düşünen Pereira; Josef eğer yetişmezse, Topal'ı Meireles'le ya da Ozan Tufan'la eşleştirecek. Gökhan Gönül tamamen iyileşti ancak Şener'i kesmesi zor gibi görünüyor. Sol bekte de Hasan Ali'nin şansı Caner Erkin'e oranla daha yüksek. Ancak Pereira, her iki bek için de kesin kararını vermiş değil. Alves'in partneri ise Ba ve Kjaer'den iyi haberler gelse dahi Michal Kadlec olacak gibi duruyor.

Van Persie'ye rakibi bozma görevi verdi

Oyuncularıyla derbinin taktiği ile ilgili sürekli olarak toplantılar yapan Vitor Pereira, dün Fernandao ile ise özel bir görüşme yaptı. Tecrübeli hoca oyuncusuna, "Van Persie ile Beşiktaş'ın defansını geride tutmayı planlıyorum, bu yüzden oyuna onunla başlayacağım. Ancak asıl kozum sen olacaksın. 15-20 dakika kala oyuna girip maçı kazandıracaksın" dedi. Pereira, van Persie'den ise hücum presi isterken, "Rakibin oyun kurmasını zorlaştır" talimatı verdi.

Hızlarını kesmeliyiz

Pereira'nın Beşiktaş'ın yaptığı tüm maçları izlediği ve yardımcılarıyla birlikte analizlerde bulunduğu öğrenildi. Orta sahayı kalabalık tutarak, topa daha fazla sahip olmayı planlayan Portekizli teknik adamın, oyuncularına bu hususun altını sık sık çizdiği belirtiliyor. Pereira'nın, "Rakibin hızlı orta sahasını mutlaka durdurmalıyız. Kilit nokta burası" dediği vurgulanıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN