Pereira işi çözdü

Pereira işi çözdü
Cumartesi 26.09.2015

Analiz ekibiyle gece gündüz çalışarak beşiktaş'ın artı ve eksilerini tespit etti

Derbiye 1 gün kala, Fenerbahçe cephesinde hummalı bir çalışma var. Teknik direktör Vitor Pereira, hafta başından beri analiz ekibi ve diğer yardımcılarıyla birlikte Beşiktaş'ı çalışıyor. Samandıra'da gecegündüz mesai yapan sarı-lacivertli çalıştırıcı, bu sezon oynadığı tüm lig maçlarını izlediği rakibini çözdü. Tecrübeli hoca, analizler ışığında siyah-beyazlıların eksi ve artılarını 3'er madde halinde ortaya koydu. İşte Pereira'nın futbolcularıyla da paylaştığı o değerlendirmeler:

Pereira'ya göre Beşiktaş'ın 3 artısı
1- Gökhan Töre, rakibin en önemli silahı olacak. Sol bekimize yardım gitmezse büyük sıkıntı yaşarız. Ön liberolarımızdan birisi mutlaka sola deplase oynamalı.
2- Gomez ceza sahası içinde top almamalı. Topla kaleye yüzünü asla dönmemeli.
3- Sosa ve Oğuzhan'ın paslaşmalarında mutlaka pas arası yapılmalı.

Pereira'ya göre Beşiktaş'ın 3 eksisi
1- Ersan ve Rhodolfo ile kaleci Tolga arasında koordinasyon çok zayıf. Stoperleri kanatlara çekerek, ortadan bulduğumuz boşluklardan tehlike yaratmalıyız.
2- Tosic, Beşiktaş'ın yumuşak karnı. İleride çok iş yapmak isterken asıl görevi olan "sol kanadı savunmayı" unutuyor. Sağdan daha çok yüklenmeliyiz.
3- Oğuzhan, Atiba'nın yanında ön libero oynamasına rağmen hücumu daha çok düşünüyor. Atiba genelde yalnız kalıyor. Bu zaaflarını çok iyi kullanmalıyız.

61-75 arasına dikkat çekti
Pereira , Beşiktaş'ın istatistiklerini incelerken ilginç bir detaya ulaştı. Siyah-beyazlıların bu sezon 61 ila 75'inci dakikalar arasında 4 gol attığını belirleyen Portekizli teknik adam, bu periyotun Beşiktaş'ın rakip üzerinde en etkili dakikalar olduğuna kanaat getirdi. Kara Kartal'ın maçı asla bırakmadığını, son saniyeye kadar savaştığını gözlemleyen Pereira, "Son 15 dakikada 3 gol attılar, uzatmada ise 2 golleri var. Çok dinamik bir ekiple oynayacağız. Az hata yapmalıyız ve ilk golü kesinlikle biz bulmalıyız" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN