Sinirden sakatlandım

Sinirden sakatlandım
Salı 29.09.2015

Derbide sağ arka adalesinden sakatlanıp 38. dakikada oyundan çıkan Markovic'in çekilen MR'ında durumunun ciddi olduğu bildirildi. Adalesinde yırtık belirlenen Sırp futbolcunun en az 3-4 hafta sahalardan uzak kalacağı ifade edildi.

Derbiyi kaybeden Fenerbahçe'de, yenilginin sorumlusu olarak maçın hakemi Halis Özkahya gösterildi. Yöneticiler, Özkahya'nın kendilerini "doğradığını" söylerken, futbolcuların soyunma odasındaki isyanı ise daha büyüktü. Hakemin maçı kendilerinden alıp Beşiktaş'a verdiğini savunan sarı-lacivertli futbolcular, "Hakemi geçemedik. Elimizden 3 puanı aldı. İlk golde 30 santim ofsayt var. 3. golden önce Alves, Gomez tarafından çekiliyor. '

Emeğimizi çaldılar
Van Persie'nin gollük atağı ofsayt diye kesiliyor, en az yarım metre geride. Ersan'ın iki defa oyundan atılması gerekiyordu ama sahada kaldı. Bir hakem bu kadar hatayı nasıl yapar. Bu işte kesinlikle art niyet var" dediler. Özkahy a'nın, rakiplerine 5-6 puan fark atma şansını ellerinden aldığını ifade eden Fenerbahçeli futbolcular, "Alın terimiz ve emeğimizi çalıyorlar. Birileri puanları dengeleme gayreti içinde. Hakemler yine ince ince çalışmaya başladı" diyerek öfkelerini dile getirdiler.

Amerikan futbolunda bile bu kadarı olmaz!
38'de sakatlanıp çıkan Lazar Markovic'in hakeme isyanı ise daha büyüktü. Genç yıldız, "Bana yapılan faullere kart verilmeyince çok sinirlendim. O sinirle birden depara kalkınca arka adalemde yırtık oluştu. Top mu oynuyoruz, Amerikan futbolu mu?" ifadesini kullandı.

Kafam yarılacaktı
İsyankarlardan biri de Şener'di. Sarı-lacivertli oyuncu, "Bir pozisyonda kendimi kurtarmasaydım kafam yarılacaktı. Tosic ise az daha ayağımı kırıyordu" dedi. Volkan Şen ise,"Bana yapılan faullerin hepsi kırmızı karttı. Ayıptır, yazıktır" diye konuştu. Luis Nani ise şöyle konuştu: "Daha ilk yarıda hakemin kötü niyetli olduğunu anladım. Amacı bizden bir oyuncu atmak ve rahatlamaktı. Kararları skandaldı."


Emre BOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN