Web Sürümüne Geç

"Halis Özkahya, Fenerbahçe'yi doğramıştır"

"Halis Özkahya, Fenerbahçe'yi doğramıştır"
Çarşamba 30.09.2015 14:02

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. Ligde yapılan hakem hatalarıyla ilgili konuşan Yıldırım, TFF ve MHK hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısının başında Şekip Mosturoğlu, düzenledikleri bu basın toplantısının Beşiktaş maçının sonucuna bağlı bir toplantı olmadığını açıkladı.

Aziz Yıldırım ise "Türk futbolunda 6 haftadır hakemler açısından ciddi sıkıntılar yaşanmakta... Bu hatalar herkese yapılıyor. Bugün sadece Beşiktaş ve Bursaspor'a karşı oynadığımız maçlarla ilgili bir basın toplantısı değildir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra barkovizyondan basın mensuplarına Aziz Yıldırım'ın Bursaspor maçından sonra TFF Başkanı'na yazdığı mektup okundu.

Mektubun okunmasının ardından Aziz Yıldırım söz aldı. İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları...

"Ligde gelinen bu noktanın sorumlusu TFF'dir, TFF'nin altında da MHK var. Konuya baktığımız zaman böyle değerlendirmemiz lazım. Hasan Doğan, başkan olduğu zaman ilk eylemi hakem camiası içerisinde hataları kronik haline gelen hakemlerin hakemliklerini bitirmekti, bitirdi. Yapılan operasyonlardan sonra Türk hakemliğinde bir gelişme yaşandı."

"Türkiye'de hakem camiası içerisinde bir karışıklık bir savaş var; hakemler arasında bir çekişme var ve para alıyorlar. Hakemler ayda 40-50 milyar para alıyor, asgari ücret ortada ve kimse bunu sorgulayamıyor. İşin içerisine para girince camia içerisinde çok ciddi çekişmeler başladı."

"Ligde belli bir iki kulüp kollanıyor ve onun dışında tüm kulüplerin hakemlerden ciddi anlamda canı yandı. Hakem eğitmeni getirildi, Jaap Uilenberg... O hakem hocası sayesinde de Türk hakemleri Avrupa'da maç yönetiyor, bu da böyle bilinsin. MHK Başkanı'nın şu anda kadrosu çok zayıf."

"Biz bu sene 70 milyon euro'ya yakın transfer yaptık, bir hakemin düdüğü ile bu rakamları sokağa atamayız."

"Bu hataları yapanlar, buna göz yumanlar mutlaka cezalandırılmalı, federasyon üzerine düşeni yapmalı ve içerideki çürük yumurtaları temizlemeli, temizlemezlerse de bu operasyonlar sezon sonuna kadar devam edecek. Deniz Çoban bir açıklama yaptı, dürüst ve kişilikli bir hareket yaptığı için hepimiz onu tebrik etmeliyiz."

"Deniz Çoban, yaptığı açıklamalar ile şu ana kadar hiçbir talimatla maç yönetmediğini bizlere hissettirdi. Deniz Çoban'ın açıklamalarından neden korkuyorlar. Kapalı kapılar ardında yapılan açıklamalar her zaman tehlikelidir."

"Halis Özkahya için benim kafamda soru işaretleri var. Halis Özkahya, Fenerbahçe - Galatasaray maçında Meireles'i attı, Meieles 4 maç ceza aldı. Bu hafta Markovic'e atılan tekmeleri görmedi. Ankara'da yaptıkları ortada, bizi şampiyonluktan etti. Halis, bu hafta maçın kaderine etki etti. 3-4 ay önce Atiba'yı çizgiye basıp basmamasından dolayı oyundan attı, bu durumdan da etkilenmiş olabilir. Halis Özkahya, Fenerbahçe'yi doğramıştır."

"Trabzon'da Cüneyt Çakır'ın Galatasaray maçında vermediği kararlar ortada. Ben, Cüneyt Çakır'ın hakem olmadığını iddia ediyorum, hala da söylüyorum. Fenerbahçe yine şampiyon olacak, kadrosu ile olacak. Yarın Van Persie olmaz, Nani olmaz, Sneijder olmaz, Eto'o olmaz ve siz burada 3. sınıf futbolculara hakemlik yaparsınız."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN