Web Sürümüne Geç

'Saçma sevke savunma yok'

'Saçma sevke savunma yok'
Cumartesi 04.10.2015

Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu, PFDK'lık oldu, Fenerbahçe köpürdü: "Bu TFF'den umutlanmak gereksiz. Böyle sevke savunma yapmayız"

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Şekip Mosturoğlu, 3-2 kaybedilen Beşiktaş derbisi sonrası düzenledikleri basın toplantısında hakem Halis Özkahya'nın yönetimini eleştirmiş, "Kaşarlanmış hakemlerle bu iş olmaz" demişti. Bu sözler nedeniyle Yıldırım ve Mosturoğlu, PFDK'ya sevk edildi. Sarı-lacivertliler önceki gün hakem atamaları nedeniyle tebrik ettiği TFF'ye bu gelişme üzerine sert sözlerle yüklendi. Resmi siteden yapılan açıklamada "İfade özgürlüğüne tahammülleri yok. 48 saat içinde bizden savunma istendi. Böyle saçma bir sevk gerekçesine karşı savunma yapılmayacak" denildi.

PRİM KAYNAĞI DEĞİLİZ!

Kanarya'nın açıklamasında ilginç bir de bölüm vardı. Sarı-lacivertliler, Milli Takım'da futbolculara adam başı 200'er bin galibiyet primi dağıtıldığını bu paranın da kulüplere kesilen cezalardan temin edildiğini belirtti. F.Bahçe, "Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nu oluşturan üyelere sahip kulübümüz bugünden itibaren her vesile ile TFF'den uygulamaları ile ilgili hesap sorma hak ve yetkisini kullanacaktır" ifadeleri de metinde yer aldı.

'DEMİRÖREN AÇIKLASIN'

Fenerbahçe uzun açıklamasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören için de bir bölüm ayırdı: "TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'den geçtiğimiz hafta içinde PFDK'da meydana gelen görev değişikliğini ve gerekçelerini açıklamasını hala bekliyoruz"

HAVUZDA BİRİKİYOR
F.Bahçe'nin iddiası üzerine gözler Milli Takım'daki prim sistemine çevrildi. Buna göre Fatih Terim, galibiyetler için 100'er bin dolar istedi, Yıldırım Demirören 200'er bin dolara çıkardı. Ancak bu para direkt verilmiyor yüzde 70'i havuzda birikiyor. Avrupa Şampiyonası'na gidilirse tamamı dağıtılacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN