Web Sürümüne Geç

Canavarı kendi yarattı

Canavarı kendi yarattı
Pazartesi 05.10.2015

Pereira; Fernandao gol atınca, yumruklarını sıkıp seviniyor! Van Persie atınca donup kalıyor. İyi teknik adam futbolcu ile uğraşmaz

Fenerbahçe, Akhisar karşısında 2-0 öne geçiyor, geçerken attığı ilk gol ofsayt.
Yardımcı hakem Ali Saygın Öger'in kaçırdığı "ofsayt" affedilecek gibi değil. Fenerbahçe fazlada bir şey oynamıyor. Sahada bir tek Nani kımıldıyor, Fernandao iki gol atıyor. F.Bahçe eski F.Bahçe değil!
F.Bahçe'nin futbolundan keyif alamadım.
Şöyle kenardan bindirmeler, yapılan ortalar, pozisyonlar göremedik maçta!..
Teknik direktör takımla hiç oynamasa, belki bir şeyler yapacaklar ama kompleksli olan Perreira az da olsa kımıldayan takımı durduruyor. Fernandao ile Van Persie olayını nasıl çözecek; göreceğiz! Bakın Pereira'yı izleyin; Fernandao gol atınca, Pereira yumruklarını sıkıp, nasıl seviniyor! Van Persie atınca donup kalıyor. İyi teknik adam futbolcu ile uğraşmaz. Futbolcunun abisi ol.
Zaman zaman Alman subayı ol! Sert ol. Sen kralsın futbolcu senin işçin!
Pereira kendi yarattığı Van Persie sorununu çözemezse F.Bahçe bundan büyük zarar görecek. Ya da Perreira kendi yarattığı canavarların altında yok olacak.
Diego'nun yerine Van Persie ile başlayabilirdi.
Diego oyunun yönünü değiştirip iyi işler yapıyor ama Van Persie'yi kenarda oturtmak yanlış. Fernandao'nun güçlü bir fizik yapısı var ama Van Persie mi Fernandao mu diye sorarsanız; ben 'Van Persie' derim.
Fernandao, Nani'nin pasıyla attığı golde az kalsın savunma oyuncusu gibi topu çıkarıyordu. Rakip savunma oyuncusu bile 'nasıl gol oldu' diye şaşırdı.
F.Bahçe'de bir tek Nani iyiydi. Bir şeyler yapmak için çok çalıştı. Nani rakip takım hücuma çıkarken topu kapıyor, herkesi uyuta uyuta sürüyor. Pas yapacak gibi yapıp 5 adım daha atıyor. Orta yapacak gibi yapıyor, ceza alanı içine giriyor. Çıkarıyor sol ayağından Fernandao neredeyse boş kaleye atamıyordu! Kaliteli oyuncu belli oluyor.

Caner bindiği dalı kesiyor

Caner hırslı ama atılmak için hırslı! Aşırı derecede sinirli! Saçma sapan işler yapıyor.
Caner oyununa bakmalı.
F.Bahçe eskisi gibi değil. Yedek oyuncular var yerine biri girer! Sen oynayamazsın.
Caner bindiği dalı kesiyor.
İlk gol ofsayt. Bu yanlışlardan kurtulmamız lazım ama hakemler büyük baskı yiyor; sonu ne olacak bilemiyorum.
Maçın tamamına baktığınızda Serkan Çınar çaldığı düdüklerde adaletli davranmaya çalıştı. Üzerindeki baskıyı ürkekliği biraz daha atarsa sanki daha iyi şeyler yapacak gibi geldi bana.

Beşiktaş yırttı
Dünkü maç takımlar ve futbolcular için tam derslik... Bu dersin adı; "Futbol ukalalığı." Bakınız 2-0 galipsiniz, 3'ü bulduğun an maç 5-6'ya gidecek. Başta Gökhan Töre, takım gol atmasın, biraz kıvırta kıvırta sahanın içinde gezeyim diye arkadaşlarına pas atmıyor. Ve diğerleri...
Zaten futbolun gereğini yapanlar, yani sahanın içinde ciddi oynayan Sosa ile Gomez'i, Şenol Hoca dışarı alıyor...
Ama dedim ya laubalilik, bencillik, ukalalık maalesef bizim genimizde var.
Bu durumda Eskişehir'i bir Alman ya da İngiliz takımı yakalasa tarihi fark atar. Ama Beşiktaş'ı kurtaran direk oldu.
Maç direkte bitti.
Özellikle Gökhan Töre bu işleri çok yapıyor. Nadiren doğrusunu yapıp güzel goller attırıyor ama çoğunlukla dünkü yaptığı işleri yapıyor. Şenol Güneş de bu yaptıklarından bir dakika sonra onu oyundan almıyor veya alamıyorsa o zaman diyecek bir şey yok. Sonuca razı olacaksın. Dün akşam Beşiktaş yırttı. Ama göreceksiniz bazı futbolcular bu kafada devam ettikçe kaç maç verip, şampiyonluğu kaybedecekler.
Eskişehir belki de ligin en zayıf 5 takımından biri... Ne doğru dürüst hücum yapıyorlar ne de defans. Belli ki taktikleri filan da yok. Çıkıp sahada koşturuyorlar. Böyle bir takıma karşı maçın bitiş düdüğünden bir önce direğe vuran top gol olsa ne olacak?

Ofsaytsa 10 cm
Dün Tolga da Muslera gibi rakibin karşısında dik durdu. Ersan Gülüm'ün oynayış şekli, hareketleri el bombası gibi.
Göreceksiniz böyle devam ettiği müddetçe penaltılar da yaptıracak, kendi takımı için daha da tehlikelisi oyundan atılmaya müsait bir görüntüde.
Ama Beşiktaş formasını giymesi onu bu tehlikeden bayağı kurtarıyor. Beşiktaş'ın attığı ilk gol ofsayt mı; değil mi tartışması yapılabilir. Gomez akıllı bir şekilde hareket etmeden duruyor.
Eğer ofsaytsa 10 cm. değilse 10 cm.. Ortalayan futbolcunun ayağına değil topa bakmak gerek. Gomez topun gerisinde mi; hizasında mı?
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN