Web Sürümüne Geç

Şike davasında kritik gün

Şike davasında kritik gün
Pazartesi 05.10.2015

Başsavcılık, 25 Aralık soruşturması için hazırladığı iddianamede şike davasına da yer verdi. Fethullah Gülen'in kurduğu örgütün Fenerbahçe'yi ele geçirmek için kumpas yaptığı belirtildi

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı şike davasının 5. duruşması bugün Çağlayan Adliyesi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Bugün karar çıkması bekleniyor. Duruşma öncesi dengeleri değiştirebilecek bir gelişme yaşandı. Fethullah Gülen'in 25 Aralık soruşturması kapsamında, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçuyla yargılanmasını talep eden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesinde, Fenerbahçe kulübünü ele geçirmek üzere söz konusu suç örgütü tarafından kumpas kurulduğu saptaması yapıldı.

'BIRAKACAĞIM' DEMİŞTİ
Aziz Yıldırım, lehine ya da aleyhine şike davasında kararın açıklanmasının ardından F.Bahçe başkanlığını bırakacağını açıklamıştı. Kararın ardından tüm gözler Aziz Yıldırım'a çevrilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN